Ak čo len trochu sleduješ dianie vo svete v posledných mesiacoch, určite si o plánovanom nájazde na oblasť Area 51 už počul. Táto udalosť, napriek tomu že bola aj samotným organizátorom označená za vtip, do oblasti Area 51 naozaj prilákala ľudí, ktorí sa tam dnes zhromaždili, píše Reuters

Udalosť, o ktorej sme ťa v minulosti už viackrát informovali, vznikla na Facebooku ešte v júli tohto roka, nabádala ľudí na hromadné vniknutie do oblasti Area 51 v snahe vidieť mimozemšťanov, ktorých tam americká vláda ukrýva. Celé sa to malo odohrať práve dnes, a napriek tomu že aj samotný organizátor udalosti viackrát povedal, že išlo len o vtip, a pred pár dňami mala dokonca aj prvú sériu pokusov o reálne vniknutie do tajnej vojenskej základne.

Pri oblasti Area 51 sa začali dnes nadšenci udalosti zhromažďovať už o 3:00 miestneho času, pričom mnohí boli oblečení v kostýmoch a maskách pripomínajúcich mimozemšťanov, a jedna mladá žena sa dokonca pokúsila o vniknutie cez ochranný plot, avšak bola po chvíli zadržaná a prepustená prítomnými bezpečnostnými zložkami.

Udalosť tiež prilákala ľudí, ktorých zaujímalo, či sa o vniknutie do oblasti nadšenci naozaj pokúsia. „Prišli sme sa pozrieť na tých hlúpych ľudí ktorí to naozaj skúsia.“, uviedol Jason Strand z amerického štátu Utah, ktorý na miesto prišiel s kamarátmi.

Varovania miestnych

Americká armáda vydala viacero upozornení pre kohokoľvek, kto by sa chcel do oblasti Area 51 naozaj dostať, a varovania prišli aj priamo od obyvateľov blízkeho mestečka Rachel, ktorý tvrdili, že niektorí návštevníci nebudú po príchode pripravení na drsné podmienky tejto odľahlej oblasti bez potravín či zlého pokrytia, píše Independent.

Jeden z miestnych obyvateľov, Joerg Arnu, povedal, že očakáva ľudí oblečených v šortkách a žabkách, čo ich však neochráni pred hadmi, škorpiónmi a nízkymi teplotami, ktoré tam môžu v noci klesnúť až na 5 stupňov Celzia.

Zobraziť celú galériu (1)
Cesta 375 v Nevade, ktorá sa nachádza v blízkosti oblasti Area 51 je označovaná aj takto / Zdroj: Pixabay

Už od piatku si začali návštevníci stavať stany neďaleko motelu Little A’Le’Inn, ktorý je jediným zarábajúcim objektom mestečka. „Uľavilo sa mi, že je to konečne tu. Nedalo sa to zastaviť.“, uviedla spolumajiteľka motela, Connie West, ktorá pred začiatkom udalosti tiež podporila návštevníkov zriadením vonkajšieho kempingu a prenosných toaliet.

Napriek tomu, že vtrhnúť do oblasti Area 51 teda nakoniec neprišlo viac než milión ľudí, ktorí sa na udalosť prihlásili, tento virálny hit spôsobil ošiaľ, na ktorý sa tak skoro nezabudne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom