V júli tohto roku sa na Facebooku objavila udalosť, ktorá zvolávala ľudí k uskutočneniu vniknutia do oblasti Area 51. Malo ísť síce len o žart, no niektorí to zobrali vážne a Area 51 má za sebou prvú vlnu pokusov o vniknutie. 

Ako informuje portál IFLScience, v oblasti Area 51 došlo k zatknutiu prvých odvážlivcov, ktorí chceli do konšpiráciami opradenej oblasti preniknúť v snahe odhaliť jej tajomstvá. Samotný podnet, o ktorom sme už viackrát informovali, vznikol ešte v júli tohto roka, keď sa na Facebooku objavila udalosť s názvom „Storm Area 51“.

Šlo o žart, ktorý sa vymkol spod kontroly

Tá nabádala ľudí pridať sa k organizovanej udalosti, ktorá sa mala odohrať 20. septembra, s cieľom hromadne vniknúť do oblasti Area 51 v snahe vidieť mimozemšťanov. Po zverejnení udalosti sa začali objavovať mnohé zábavné meme obrázky, ktoré pritiahli pozornosť obrovskej masy ľudí.

Samotný organizátor sám priznal, že šlo len o žart, no udalosť sa aj tak vymkla spod kontroly. Pritiahla dokonca aj pozornosť armády, ktorá nezvaných návštevníkov varovala pred vtrhnutím do oblasti. Napriek tomu sa do udalosti sa zapojilo viac ako 1 milión ľudí, ktorí sú odhodlaní „bežať ako Naruto, aby sa vyhli guľkám“. Zdá sa, že varovania naozaj nezabrali a za mrežami už sedí prvá vlna „Naruto bežcov“.

Prví odvážlivci už sedeli za mrežami

Prvý pokus o vniknutie sa aktuálne uskutočnil len niekoľko dní pred začiatkom udalosti.  Kancelária šerifa v okrese Nye County vo videu vyhlásila, že zatkla prvú vlnu „Naruto bežcov“. Ide o dvojicu mladých mužov z Holandska, ktorý sú, ako inak, YouTuberi. Našli ich na základe zaparkovaného auta asi 5 kilometrov vo vnútri oblasti. Konkrétne šlo o 21-ročného Goverta Sweepa a 20-ročného Tiesa Granziera.

Foreign nationals arrest for trespass at test site

Two foreign nationals were arrested for trespass at Nevada National Security Site

Gepostet von Nye County Sheriff's Office am Mittwoch, 11. September 2019

Obaja sú YouTubermi so stovkami tisíc odoberateľov, pričom priznali, že vniknutie plánovali spoločne ako pár. Pri zatknutí sa v aute našlo viacero kamier, telefónov, laptop a dron. Všetky zariadenia boli prehľadané a boli v nich zábery zvnútra oblasti. Obaja boli na druhý deň po zatknutí prepustení na kauciu vo výške 500 amerických dolárov. Vyhli sa tak väzeniu v trvaní 6 mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom