Predstavením tohtoročných iPhonov sa Apple okrem iného stal aj prvým gigantom, ktorý odobral z ich balenia nabíjací adaptér a slúchadlá EarPods. Tohto kroku sa ihneď chytili konkurenčné značky vrátane Samsungu, ktorý na Facebooku zdieľal vtipné príspevky narážajúce na chýbajúcu nabíjačku v balení nových iPhonov.

Samsung maže staré reklamy, neurobil to prvýkrát

Ako informoval portál 9To5Mac, kórejský gigant však tieto príspevky po viac než dvoch mesiacoch stiahol, čo v konečnom dôsledku nie je až tak prekvapivé.

Podľa aktuálnych správ, ktoré sa začali šíriť už krátko po predstavení modelov iPhone 12, sa totiž na tento krok pripravuje aj Samsung, ktorý má z balenia modelov radu Galaxy S21 rovnako odstrániť nabíjačku aj slúchadlá.

Zobraziť celú galériu (1)
Odstránená reklama Samsungu / Zdroj: 9To5Google

Samsung by však mohol v istom smere využiť chyby Apple a odstrániť nabíjačku z balenia o čosi „ľudskejším“ spôsobom.

Americký gigant totiž síce ovôdodnil odstránenie nabíjačky enviromentálnym hľadiskom, no do balenia prihodil nabíjací kábel z USB-C na Lightning, ktorý je s nabíjačkami drvivej väčšiny predošlých iPhonov nekompatibilný a zákazník si tak v konečnom dôsledku musí nový 20 W adaptér dokúpiť.

Pripomeňme si, že predstavenie novej série smartfónov Galaxy S21 sa má udiať už 14. januára, pričom pred pár dňami sme sa dozvedeli niečo aj o európskych cenách.

Zobraziť celú galériu (1)
Samsung (Úprava redakcie)

Na druhej strane to však nie je prvýkrát, čo Samsung vymazal útočné reklamy na Apple po tom, čo si zaumienil, že sa vydá rovnakou cestou.

Ako píše The Verge, kórejský gigant tak naposledy učinil pri uvedení Galaxy Note 10, u ktorého vyňal z tela smartfónu audio jack pre slúchadlá. Kvôli tomu však musel odstrániť nespočetné množstvo reklám, v ktorých si z Apple kvôli odstráneniu tohto už pomaly zabudnutého konektora uťahoval od čias iPhone 7.

Nič z toho samozrejme neznamená, že odstrániť nabíjačku z balenia smartónu je nevyhnutne zlý krok. Mazaním starších reklám, v ktorých si Samsung práve kvôli tomu z Apple uťahuje však rovnako ako v minulosti v konečnom dôsledku len priťahuje pozornosť a zároveň nehádže zrovna najlepšie svetlo na spoločnosť, ktorá sa chystá rovnakou cestou vydať už o necelý mesiac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP