Poslednou dobou často diskutované kryptomeny majú svojich podporovateľov, ale aj odporcov. Obe skupiny sa však určite zhodnú na tom, že sa rýchlym tempom rozširujú a ruku k dielu už prikladajú aj veľké korporácie. Najnovšie tak má spraviť juhokórejský Samsung. Tieto prekvapivé informácie priniesol kórejský server The Bell.

Konečne dôstojný konkurent

Podľa správ sa vraj Samsung pustil do produkcie ASIC (application-specific integrated circuit), teda hardvéru využívaného pre ťažbu kryptomien, ako napríklad najznámejšieho Bitcoinu. Tieto čipy údajne už od januára dodáva nemenovanému čínskemu partnerovi a ten ich potom ďalej distribuuje. Koncom januára by mala začať masová produkcia, takže Samsung sa už zrejme čoskoro stane dôležitým hráčom v oblasti kryptomien.

Momentálne sú v nej veľmi známe čínske firmy Bitmain a Canaan Creative, ktoré poskytujú hardvér na ťaženie pre rôzne kryptomeny. Juhokórejský gigant by sa tak konečne mohol ukázať ako dôstojný konkurent pre tieto dominantné firmy.

Nie je nováčik

Aj keď tieto informácie prišli nečakane a mnohých zaskočili, Samsung v oblasti kryptomien nie je až taký nováčik. Pred niekoľkými mesiacmi totiž podpísal zmluvu aj s ruskou firmou špecializovanou na ťažbu kryptomien – Baikal. Tú teda možno onedlho taktiež bude zásobovať.

Nenechaj si ujsť
V 15-tich pracoval v McDonald’s, aby zbohatol na Bitcoine. Teraz má radu pre ostatných


Antminer S9 od firmy Bitmain

Zároveň je potrebné poznamenať, že Samsung nie je jediný, čo má záujem o tento biznis a v budúcnosti môžeme byť svedkami príchodu ešte viacerých spoločností. Jednou z nich je Kodak, ktorý svoj nápad predstavil dávnejšie v tomto mesiaci. S nadšením však verejnosťou prijatý nebol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom