Vďaka kryptomenám sa niektorým ľuďom dokázal zmenil život za veľmi krátky čas. Skvelým príkladom je aj Sam Karagiozis, ktorý v 15-tich rokoch zanechal školu a odišiel pracovať do McDonaldu.

Dnes má Nick 26 rokov a vďaka kryptomenám sa z neho stal milionár. V rodnej Austrálií ho navyše považujú za jedného z popredných odborníkov na Bitcoin. Zároveň všetkým odkazuje, že teraz je posledná šanca na to, aby ľudia investovali do Bitcoinu. Lacnejší už nebude a jeho cena už len porastie.

Bitcoin mu zmenil svet

Sam v 15-tich rokoch opustil školu, aby začal pracovať na plný úväzok v sieti rýchleho občerstvenia McDonalds. K Bitcoinu sa dostal náhodou, keď bola jeho cena 2 doláre a vôbec to s ňou nevyzeralo ružovo. No predsa do nej investoval a keď ich predával s dvojnásobnou hodnotou, myslel si, že dobyl svet. Bitcoinu sa držal aj naďalej a na každej transakcii sa snažil spraviť zisk aspoň 5 – 6 %. Dnes je z neho milionár a jeden z najväčších maklérov v krajine. Spolupracuje pritom s takými menami, ako je tenista Nick Kyrgios (17. miesto v ATP).

Zobraziť celú galériu (3)
Sam Karagiozis/Facebook - Karagiozis s Nickom a Christosom Kyrgiosom

Hoci mať kopec peňazí má svoje výhody, ako jednu z najlepších vecí považuje práve spoluprácu s austrálskym tenistom a jeho bratom Christosom. Aj keď sa odmietol vyjadriť, koľko bratia do kryptomien investovali, priznal, že v tom ‚‚ide celá rodina.’’ Všetci sú priateľmi aj v súkromí a Karagiozisa bolo možné vidieť aj na turnaji Australian Open v Melbourne, kde sedel v hľadisku vedľa matky tenistu.

Zobraziť celú galériu (3)
Sam Karagiozis/Facebook

Nenechaj si ujsť!
Prudký rast ceny Bitcoinu koncom roka 2013 bol jeden obrovský podvod

Čo sa týka Bitcoinu, v rozhovore pre Daily Mail Australia povedal, že práve teraz je vhodná doba investovať do Bitcoinu, kým jeho cena znova nestúpi. Starosti mu nerobí ani posledný pád jeho hodnoty, naopak to vyzdvihol ako skvelú investičnú príležitosť. Predpokladá, že jeho cena do konca roka porastie až na 100 000 austrálskych dolárov (približne 65 000 eur) a v priebehu troch až piatich rokoch jeho hodnota porastie až na 500 000 austrálskych dolárov (324 000 eur).

Sam Karagiozis bitcoin maklér
Zobraziť celú galériu (3)
Sam Karagiozis/Facebook

Aj keď sa jeho predpovede zdajú byť príliš prestrelené, nič nie je nemožné a pokiaľ ľudia budú kryptomenám dôverovať, nebudú mať žiadny strop. Podnikateľ a samozvaný Hustler dokonca v posledných mesiacoch zaviedol novinku, kedy majú ľudia možnosť zakúpiť si Bitcoin v automatoch za hotovosť. Podobné automaty pritom môžeš nájsť aj u nás na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom