Snáď najkontroverznejšou témou súčasnosti na trhu so smartfónmi je výrez na obrazovke, ktorý spopularizovali Essential Phone a iPhone X. Výrobcovia argumentujú väčšou plochou displeja, no nie všetkým používateľom sa však takéto riešenie pozdáva. Tomuto trendu zatiaľ statočne odoláva Samsung, dokedy však?

Portál Mobielkopen totiž teraz priniesol obrázky z nedávno podaného patentu juhokórejskej spoločnosti. Náčrty, ktoré Samsung priložil k žiadosti pre čínsky patentový úrad SIPO odhaľujú zariadenie s výrezom v displeji (na titulnej fotografii vyššie). Tento prvok sa nachádza tradične v hornej časti a tvarom aj veľkosťou pripomína už existujúce riešenia niektorých výrobcov. Rozhodol sa teda Samsung vyrobiť smartfón s výrezom v displeji?

Keďže ide zatiaľ len o patent, nie je možné nič s istotou tvrdiť a mnoho podobných návrhov spoločností sa nikdy ani nevyrobí. To môže byť teda pokojne osud aj tohto kúska. Samsung si dokonca v minulosti z výrezu na iPhone X uťahoval, takže aj z tohto pohľadu by išlo o nečakaný ťah.

Trochu iný variant

Okrem tohto patentu sa na internete objavil ešte jeden. Tentoraz s displejom, ktorý obhospodaruje až 99 % prednej plochy. Tento náčrt svojím dizajnom už viac pripomína smartfóny radu Galaxy S,  a to rozmiestnením tlačidiel, ale aj umiestnením zadného fotoaparátu. Chýbajúci snímač odtlačkov prstov by zas mohol naznačovať využitie skeneru priamo v displeji.

Keby sa teda predsa len jeden z týchto patentov mal stať skutočnosťou, ktorý z nich by si chcel vidieť na trhu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom