Len včera sa konalo pred otvorením MWC v Barcelone predstavenie nových nástupcov série Galaxy S. Popritom však samotný CEO Samsungu, Dj Koh, prezradil nové informácie o skladacom smartfóne. 

To, že Samsung plánuje skladací smartfón, ktorý sa v únikoch často označuje ako Galaxy X, nie je vôbec žiadna novinka. Množstvo fanúšikov spoločnosti už nedočkavo čaká na túto novinku a zdá sa, že veci sa v poslednom období začali pomaličky dávať do pohybu. Už na konferencii CES 2018 vraj ukázal Samsung skladací smartfón hŕstke vyvolených za zavretými dverami.

Môžeme ho čakať už tento rok?

Skladací smartfón od Samsungu by mal k nám zavítať v priebehu tohto roka, no niektoré dohady hovoria až o začiatku budúceho roka. Zdroje dokonca tvrdili, že skladací smartfón príde ako desiata generácia série Galaxy S. Avšak pri včerajšom predstavení prezradil Dj Koh v rozhovore pre CNET niekoľko nových informácií v súvislosti s očakávaným skladacím smartfónom.

Skladací smartfón ako samostatná séria

Dj Koh povedal, že skladací smartfón od Samsungu nie je prístrojom, ktorý má za cieľ prilákať pozornosť. Na druhej strane sa spoločnosť usiluje o dosiahnutie najlepšieho používateľského zážitku. Tiež naznačil, že príde na svet ako úplne nová séria.

Bohužiaľ sa však zdržal odhalenia akýchkoľvek ďalších informácií a špecifikácií. Napriek tomu existujú dohady, že údajný skladací smartfón by mal prísť so 7,3-palcovým skladacím displejom a mal by vstúpiť do výrobnej fázy v novembri. Preto je dosť možné, že ho skutočne uvidíme až začiatkom roka 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom