Skladací smartfón Galaxy Fold sa na scéne oficiálne predstavil presne 20. februára 2019. Šlo o nevídaný smartfón, o ktorom Samsung hovoril ako o exkluzivite. Aj napriek tomu a ďalším nepríjemným problémom však gigant predal už 1 milión kusov tohto jedinečného smartfónu.

Samsung Galaxy Fold oficiálne odštartoval svoju cestu ešte vo februári tohto roka so šialenou cenovou na úrovni 1 745 €. Onedlho na to však prišli prvé nepríjemné problémy, kedy sa prvým recenzentom smartfón začal kaziť. Gigant tak radšej stiahol telefón z trhu aby na ňom urobil dodatočné úpravy.

Napriek cenovke, problémom a exkluzivite sa podarilo predať úctyhodný počet kusov

Opätovné uvedenie na trh sa tak udialo až 6 septembra pre región Južnej Kórei a následne bol smartfón dostupný od 9. septembra celosvetovo. Najnovšie informácie z portálu TechCrunch hovoria, že gigant už stihol predať 1 milión kusov skladacích smartfónov Galaxy Fold. Pre portál to mal potvrdiť samotný prezident spoločnosti Young Sohn.

Prvé odhady z októbra pritom hovorili o čísle 500 000 predaných kusov. Na to, že Samsung pri predstavení hovoril o smartfóne ako o exkluzivite a cenovke presahujúcej 1 700 € je to skutočne zaujímavé číslo. Young Sohn navyše upozornil, že Fold je v podstate stále trochu experiment a občas sa nájdu isté problémy so spoľahlivosťou.

Dodal však, že ak by Samsung nechal tento smartfón vo svojich laboratóriách, nedostal by spätnú väzbu. Inžinieri Samsungu tak mohli získať potrebné indície, ktoré im pomôžu ďalšiu generáciu skladacieho smartfónu navrhnúť lepšie. Prvé informácie pritom hovoria, že novinku gigant skutočne predvedie inak a snáď to tentokrát vyjde ešte lepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom