Zatiaľ čo niektorí nevidia v skladacích smartfónoch veľkú budúcnosť, mnohí veľkí výrobcovia to s nimi zdá sa myslia vážne. Dôkazom nebolo len predstavenie prvých skladacích modelov začiatkom roka, ale teraz je to aj vízia Samsungu, ktorý na tento segment nechce zanevrieť. Spoločnosť dnes počas konferencie SDC ukázala verejnosti nový pohľad na to, ako by mohol vyzerať nástupca nie príliš vydareného modelu Galaxy Fold, informuje The Verge. 

Dnešná konferencia Samsungu, určená pre vývojárov, priniesla viacero dôležitých noviniek. Spoločnosť ukázala novú nadstavbu One UI 2.0, lepšiu integráciu fungovania jej smarfónov s počítačmi s Windowsom, ale aj nový rad zariadení Galaxy Book S, Galaxy Book Pen a Galaxy Book Flip. Ešte predtým sa však zrak mnohých prítomných a divákov uprel na koncept Samsungu, ktorý má predstavovať možnú podobu nového skladacieho smartfónu spoločnosti.

Galaxy Fold môže nahradiť nový skladací model. Samsung odhalil koncept

Samsung mu zatiaľ meno nedal, informuje Android Central. Už na pohľad je ale jasné, v čom sa tento návrh líši od aktuálneho 2 000 € drahého TOP modelu firmy. Ten sa po viacerých problémoch stretol aj s nemalou kritikou. Tentokrát však kórejský gigant zvažuje odlišný spôsob otvárania a zatvárania, ktorý môže pripomínať archaické vyklápacie telefóny. Samsung pritom prezradil, že tento koncept smartfónu by sa mal pohodlne zmestiť aj do vrecka nohavíc, no zároveň zmení spôsob, akým tieto zariadenia používame.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Fold pohorel v teste odolnosti. Zvládol len viac ako polovicu zložení ako uvádza výrobca

Bližšie detaily o možnom nástupcovi modelu Galaxy Fold ale spoločnosť neprezradila. Nateraz tak ostáva nejasné, aký hardvér zvolí a kedy približne plánuje takýto smartfón odhaliť. Taktiež ostáva záhadou či môže tento koncept dostať vylepšený ohybný displej. Hoci teda Samsung ukázal náhľad svojej vízie do budúcnosti, ostáva okolo tohto odhalenia ešte mnoho nejasností.

Už teraz však môžeme predpokladať, akým smerom sa pri vývoji svojho ďalšieho skladacieho smartfónu vyberie. Miesto otvárania v štýle knihy sa tak zrejme dočkáme vyššie zobrazeného vyklápacieho mechanizmu. Touto cestou ale pôjde aj Motorola, ktorá plánuje „oživiť“ svoju niekdajšiu legendu a priviesť ju späť na svet, no s moderným vybavením. Skladací RAZR totiž bude mať svoju premiéru už 13. novembra a potvrdí, respektíve vyvráti doterajšie špekulácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom