Samsung a Apple sú známi ako dlhoroční rivali, ktorí proti sebe zviedli nespočet súdnych sporov. Avšak dokážu aj spolupracovať. Samsung totiž plánuje otvoriť nové továrne na OLED displeje, ktorými bude zásobovať Apple.

Samsung je okrem svojich špičkových smartfónov známy aj ako popredný dodávateľ komponentov konkurentom, medzi ktorými figuruje aj Apple. Do predstavenia iPhone 8 zostáva len niekoľko mesiacov a všetko naznačuje tomu, že Samsung by mal byť popredným dodávateľom OLED displejov práve pre tento smartfón. Zo strany Samsungu to ale nie je ani zďaleka všetko. Podľa najnovších informácií plánuje gigant investovať niekoľko miliárd do dvoch nových tovární na výrobu OLED displejov.


zdroj fotografie: Samsung

Tie by nemali byť hotové skôr než začiatkom roku 2019. Po spustení výroby budú schopné produkovať 270 000 OLED displejov mesačne. Od Apple sa zas očakáva, že v budúcnosti vybaví všetky svoje iPhony OLED displejmi a je veľmi pravdepodobné, že práve z týchto tovární. Pre Apple bude teda prvoradé dosiahnuť výhodnú dohodu zo Samsungom čo najskôr, ak teda chce udržať náklady na rozumnej úrovni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú