Len pred mesiacom prezident Samsungu uviedol, že gigant údajne predal milión kusov skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Ako sa neskôr ukázalo, toto tvrdenie bolo nesprávne a nedávno zverejnené čísla to potvrdzujú.

Skladací smartfón Samsung Galaxy Fold sa postupne dostáva do ďalších krajín a kedykoľvek sa ocitne na novom trhu, okamžite je vypredaný.

Tento fenomén však nie je spôsobený tým, že by bol smartfón až taký populárny a dopyt po ňom taký vysoký, ale skôr tým, že na každý trh prichádza v limitovanom množstve.

Samsung nakoniec nepredal ani polovicu toho, čo plánoval

Len pred menej ako mesiacom prezident Samsungu, Sohn Young-kwon, na konferencii organizovanej portálom TechCrunch prezradil, že gigant už stihol predať 1 milión kusov skladacích smartfónov Galaxy Fold. Krátko na to však vysvitlo, že prezident si v skutočnosti pomýlil čísla a namiesto predaných kusov uviedol očakávaný počet predaných kusov.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Portál Sammobile ale upozornil na najnovšie čísla, ktoré Samsung zverejnil počas konferencie CES 2020. Tie hovoria, že gigant predal v minulom roku niečo okolo 400 000 až 500 000 kusov. Nie je to teda ani polovica toho, čo gigant na základe prezidentových slov plánoval. Ak však zoberieme do úvahy, že Galaxy Fold v závislosti od trhu začína na cene 1 745 €, ani takmer pol milióna kusov nie je zlé číslo.

Bude nová generácia úspešnejšia?

Samsung okrem čísel predajnosti neuviedol žiadnu inú štatistiku, a preto nevieme posúdiť, ktorý z trhov prispel k predajným číslam najviac. Špekuluje sa však, že najsilnejšie trhy pre Galaxy Fold boli domáci kórejský a americký. Samsung ale už teraz pracuje na novej generácii Galaxy Fold 2, ktorý by mal v predajnosti aktuálny model predbehnúť vďaka novému dizajnu a cenovke pod 1000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom