Samsung Galaxy Fold si získal titul prvého skladacieho smartfónu sveta, ktorý výrobca pôvodne predstavil ešte začiatkom tohto roka. V ďalších mesiacoch sa však s týmto modelom spájali viaceré problémy, a tak musel byť upravený. Neskôr sa na trhu objavil znova v septembri a Samsung mal údajne v predajoch predčiť pôvodné očakávania. Prezident spoločnosti totiž prezradil, že spoločnosť predala až 1 miliónov kusov modelu Galaxy Fold, no podľa nových správ je všetko inak, informuje Yonhap News Agency. 

Výrobcovia smartfónov sa vždy snažia predať čo najviac kusov svojich noviniek. Situácia je však v prípade Samsungu Galaxy Fold iná ako sa pôvodne zdalo. Zariadenie za cenu zhruba 2 100 €, ktorá sa predáva aj v susednom Česku, sa od bežných modelov značne líši.

Nie je to len konštrukciou, ale aj problémami, ktoré ho postihli už pár týždňov po predstavení. Samsung tak musel napraviť nedostatky a zákazníkom ho opäť priniesol po pár mesiacoch. Celkovo mal však predať až 1 milión kusov tohto smartfónu.

Prezident Samsungu informoval o nesprávnych číslach. Galaxy Fold v predajoch nepredčil predpoklady

Práve takéto informácie nedávno prezradil na konferencii, ktorú organizoval TechCrunch, prezident spoločnosti, Sohn Young-kwon. Celý technologický svet ostal zaskočený. Ako je možné, že Samsung predal tak veľa kusov z tak drahého smartfónu? Odpoveď je jednoduchá, nepredal. Sohn Young-kwon si podľa kórejskej agentúry pomýlil čísla. Miesto skutočne predaného množstva totiž informoval o cieli Samsungu na tento rok. Výrobca pôvodne plánoval predať 1 milión kusov, no nestalo sa tak, informuje Extremetech.

Nenechaj si ujsť
Samsung ukázal náhradu za Galaxy Fold. Tentokrát na to ide úplne inak

Mnohí analytici odhadovali, že z Galaxy Fold sa môže tento rok predať zhruba 400 až 500 000 kusov. Keďže však spoločnosť nepotvrdila ani jeden z týchto míľnikov, môžeme predpokladať, že počet predaných kusov skladacieho smartfónu bol ešte nižší. Predstava, že by Samsung dokázal predať také množstvo tohto problémového modelu za viac ako 2 miliardy eur, rozhodne nie je na mieste. Analytik z Kyobo Securities však prezradil, že už v budúcom roku chce výrobca predať až 6 miliónov kusov.

Budúcnosť skladacích smartfónov môže byť lepšia

Začiatkom budúceho roka by sme sa mali pritom dočkali jeho nového skladacieho modelu, ktorý by mal zamiesť pod koberec problémy s Galaxy Fold a priniesť odlišnú konštrukciu. Zatiaľ je však veľmi otázne, či sa Samsungu podarí predať také množstvo kusov. Ceny skladacích smartfónov by ale mali v budúcnosti výrazne klesnúť, a tak sa môžu v roku 2021 naplniť aj predpoklady analytika Choi Bo-younga.

Ten prezradil, že v tom čase by Samsung mohol predať až 20 miliónov skladacích smartfónov. Ako teraz ukázala skutočnosť, tešiť sa z veľkých predajov je zatiaľ veľmi predčasné. Kórejskému gigantovi sa môže podariť dosiahnuť v budúcom roku vyššie predaje, avšak za predpokladu, že predstaví bezproblémový skladací model s prívetivejšou cenou ako v prípade Galaxy Fold. Ostáva nám teda iba čakať, s čím Samsung vyrukuje vo februári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom