Majitelia vlajkových lodí Samsungu sa majú oficiálne dočkať vytúženej aktualizácie s novým Androidom 9 Pie až v januári budúceho roka. Zdá sa však, že sa spoločnosť poponáhľala a nový update vypustila vo viacerých krajinách pred pár dňami, no mnohí používatelia z neho nie sú nadšení. Po tejto aktualizácii sa na Samsungu Galaxy S9 a S9+ začali objavovať problémy s rýchlym vybíjaním batérie, ktorá stratí aj 5 % kapacity za pár sekúnd.

Nie každá aktualizácia musí dopadnúť podľa očakávaní, čoho dôkazom je nielen nový iOS 12.1.2, ktorý priniesol problémy s Wi-Fi a dátovým pripojením, ale aj update od Samsungu určený pre jeho vlajkové lode. Už v minulosti sa kórejská spoločnosť dopustila podobnej chyby, kedy aktualizácia operačného systému Tizen spôsobovala na jej inteligentných hodinkách rýchlejšie vybíjanie akumulátora. Teraz sa tento problém prenáša aj do prémiových modelov Galaxy S9 a S9+.

Vytúžená aktualizácia spôsobuje zásadné problémy s batériou

Hoci mal prísť nový Android 9 Pie do týchto smartfónov až v januári 2019, mnohí používatelia si ho vychutnávajú už od Vianoc. S rýchlejším príchodom aktualizácie však prišiel aj prvý závažný problém, ktorý má vplyv na celkovú výdrž batérie. Podľa portálu SamMobile sa nový Samsung Galaxy S9 a S9+ s Androidom 9 Pie rýchlo vybíja pri nízkej kapacite batérie. V priebehu pár sekúnd tak majú smartfóny stratiť aj 5 % energie. Zväčša sa má jednať o rýchly úbytok baterky z 10 % na 5 %. Spotrebu pritom neovplyvňujú ani náročné aplikácie a takáto rýchla strata kapacity je teda poriadne abnormálnym javom.

Nenechaj si ujsť
Samsung pokazil vývoj novej verzie asistenta Bixby. Nedokáže plniť ani príkazy, ktoré prvá verzia zvládala ľavou zadnou

Zatiaľ však nie je jasné či je tento problém ojedinelý, alebo postihol viacerých používateľov týchto vlajkových lodí. Beta testovanie Androidu 9 Pie pre tieto modely zdá sa dopadlo úspešne a testeri nehlásili žiadne podobné problémy s batériou ani po niekoľkých mesiacoch. Môže ísť preto len o zriedkavé prípady, no Samsung rozhodne musí túto chybu vyriešiť. Takýto rýchly úbytok totiž nemusí mať negatívny vplyv len na celkovú výdrž na jedno nabitie, ale aj na zdravie batérie, ktorá sa môže rýchlym vybíjaním po čase poškodiť. Pokiaľ si aj ty zaznamenal tento problém s batériou na svojom Samsungu Galaxy S9/ S9+, podeľ sa so svojim problémom v komentári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom