Nedávna aktualizácia pre iPhony mala napraviť niekoľko problémov, no zdá sa, že miesto toho vyrobila ďalšie. Viacerí majitelia týchto smartfónov sa totiž nemôžu pripojiť k mobilným dátam, avšak tu sa problém nekončí. Niektorí používatelia hlásia po aktualizovaní na najnovší systém iOS 12.1.2 aj problémy s Wi-Fi pripojením, kvôli čomu nemôžu svoje iPhony využiť naplno.

Prvé negatívne správy o dopade aktualizácie, ktorá mala podľa Apple vyriešiť problémy s mobilným pripojením v Turecku a opraviť chyby týkajúce sa eSIM, prišli ešte pred Vianocami. V mnohých prípadoch neprinášal tento update významné zmeny, teda pokým používatelia nepocítili problémy s dátovým pripojením. Krátko po rozšírení najnovšej verzie iOS 12.1.2 sa totiž táto chyba začala šíriť medzi mnohé iPhony a ich používatelia sa teraz sťažujú aj na problémy s Wi-Fi sieťou.

Problémy iPhonov naberajú na obrátkach

V tomto prípade malo používateľovi na Twitteri vypadnúť Wi-Fi pripojenie. Túto situáciu však mal vyriešiť vypnutím volaní cez Wi-Fi a zmenou nastavení len na dáta. Zatiaľ nie je jasné či týmto problémom trpia viacerí majitelia iPhonov s najnovším iOS 12.1.2, no v prípade problémov aj s Wi-Fi pripojením môžu skúsiť spomínané riešenie. Apple už má na odstránení týchto závažných chýb pracovať a pre beta testerov vydal iOS 12.1.3 v beta 2 verzii, no dátum vydania oficiálnej aktualizácie nebol ešte potvrdený.

Nenechaj si ujsť
Istému mužovi vybuchol iPhone X hneď po tom, čo bol aktualizovaný na novšie iOS

Ostáva tak len dúfať, že ďalší update neprinesie žiadne zásadné problémy ako tomu bolo doteraz. Apple trápia problémy s novým iOS 12 už od jeho vydania, kedy to boli najprv problémy s nabíjaním nových iPhonov a neskôr sa objavili chyby práve s dátovým a Wi-Fi pripojením. Týmito prešľapmi totiž spoločnosť nahnevala milióny zákazníkov, ktorí kvôli chybám nemôžu využívať ani jedne zo základných funkcií svojich iPhonov. Postrehol si tieto problémy aj vo svojom modeli?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom