Kórejský gigant pracoval na novej verzii svojho digitálneho asistenta viac ako rok a poprvýkrát ho ukázal v novom modeli Galaxy Note 9. Teraz však do predchádzajúcich vlajkových lodí spoločnosti prichádza nová aktualizácia s Androidom 9.0 Pie, ktorá so sebou prináša aj nového, no omnoho horšieho Bixbyho. Druhá generácia tohto asistenta s označením Bixby 2.0 nie je ani zďaleka tak dobrá ako tá prvá, čo môže mnohých odradiť od aktualizovania svojho smartfónu.

V segmente smartfónov dnes nájdeme hneď niekoľkých digitálnych asistentov, ktorí nám majú pomáhať s každodennými úlohami. Svojho vlastného má nielen Google či Apple, ale od minulého roka už aj Samsung, ktorý dlho pracoval aj na nových vylepšeniach svojho Bixbyho. To, čo sa teraz dostalo prostredníctvom aktualizácie ku koncovým používateľom sa však za akési vylepšenie nedá vôbec označiť.

Samsung spravil veľký krok späť

Bixby 2.0, ktorého sme prvýkrát videli v Samsungu Galaxy Note 9, teraz prichádza aj do Samsungu Galaxy S9 a S9+ vo forme updatu s novým Androidom 9.0 Pie. Podľa portálu Sam Mobile si však tento „lepší“ asistent neporadí ani s jednoduchými úlohami. Medzi skúšanými príkazmi pre Bixbyho 2. generácie bola napríklad kontrola aktualizácií, zapnutie funkcie Dolby Atmos či zobrazenie predplatného YouTube. Nič z tohto však tento nový asistent od Samsungu nezvládol. Dokonca sa mu nepodarilo ani spustiť aplikáciu Uber.

Nenechaj si ujsť
Samsung zverejnil, kedy dostanú Galaxy S8, S8+, Note 9 a ďalšie modely aktualizáciu na Android Pie

Táto situácia pritom nastala ako u Samsungu Galaxy S9/S9+, tak aj u modelu Galaxy Note 9 s Androidom Oreo a novým Bixbym 2.0. Problém sa teda netýka operačného systému a treba ho hľadať priamo u výrobcu týchto smartfónov. Ten plánoval, že túto verziu asistenta vybaví lepším rozpoznávaním hlasu, prepracovanejšou integráciou s IoT či ďalšími významnými funkciami. Teraz sa však odhalilo, že veľké očakávania potopila katastrofická funkcionalita, ktorá sklamala mnohých používateľov. Spoločnosť už zrejme na náprave tohto problému pracuje, avšak nejakú chvíľu ešte potrvá, kým sa Bixby 2.0 aspoň vyrovná svojmu predchodcovi.

Týmto spôsobom sa Samsung vo vývoji svojho asistenta ďaleko nedostane. Konkurencia je tak stále od neho na míle ďaleko. Používatelia, ktorí aktívne Bixbyho využívajú, by nemali svoje smartfóny aktualizovať na najnovší Android 9.0 Pie. Majitelia Samsungu Galaxy Note 9 s týmto problémom veľa nespravia, no tí ostatní si môžu počkať na opravenú verziu Bixby 2.0. Kto však tohto asistenta k svojmu každodennému životu nepotrebuje, môže pokojne svoj smartfón aktualizovať na najnovší Android Pie, ktorý mu prinesie viacero nových vylepšení, vrátane nového prostredia One UI.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom