Tak ako v Barcelone, aj v Šanghaji sa každoročne koná Mobile World Congress. Kým ten v Barcelone už máme dávno za sebou, v Šanghaji sa kongres konal od 28. júna do 1. júla.

Jeho súčasťou bolo aj udeľovanie cien spoločnosťou GSMA pod názvom Asia Mobile Awards. Cieľom je výber a ocenenie tých najinovatívnejších mobilných technológií, produktov či služieb. Ocenené boli rôzne mobilné aplikácie, smartfóny, ale aj VR headsety a iné inovácie. Cenu za najlepší smartfón vyhrala pochopiteľne vlajková loď. Medzi najznámejšie vlajkové lode tohto roka sa radí Samsung Galaxy S8/S8+, HTC U11, LG G6, Xperia XZ Premium či Huawei P10. Aj keď všetky menované smartfóny priniesli kúsok inovácií, víťaz je jednoznačný – Samsung Galaxy S8/S8+.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Spotrebitelia po celom svete jasne rozhodli. Samsung Galaxy S8 / S8+ je aktuálne najlepší smartfón, no má jeden veľký nedostatok

Vďaka inovatívnemu dizajnu, nekompromisnému výkonu a perfektným fotoaparátom sa ani niet čomu čudovať. Galaxy S8-čky ponúkajú 5.8, respektíve 6.2-palcový displej s jemným rozlíšením a Super AMOLED technológiou. Po výkonovej stránke je dostupný procesor Snapdragon 835 pre USA a Čínu, respektíve pre zvyšok sveta Exynos 8895. Svižný multitasking má na starosti priemerná 4 GB pamäť RAM a pre súbory je na dostupné 64 GB úložisko.

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Jedným z najväčších lákadiel je 12 MPx hlavný fotoaparát s clonou f/1.7, PDAF zaostrovaním, optickou stabilizáciou obrazu a veľkosťou pixelov 1.4 µm. Telá zariadení ukrývajú 3000 mAh, respektíve 3500 mAh batériu, ktorá dokáže vďaka poctivej optimalizácii poskytnúť nadpriemernú výdrž. O všetkých plusoch, ale aj mínusoch sa môžeš dočítať v našej podrobnej recenzii. Označil by si S8-čky za najlepšie smartfóny aj ty lebo máš iného kandidáta?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom