Treba uznať, že tento rok je na výnimočné vlajkové lode veľmi plodný. Niektorí výrobcovia neostali len pri zvyšovaní výkonu a miernych zmenách dizajnu, ale celkovo posunuli vnímanie smartfónov na oveľa vyššiu úroveň.

Medzi tie revolučnejšie vlajkové lode sa rozhodne radia aj Samsung Galaxy S8 a S8+. O ich kvalitách hovoria nielen papierové špecifikácie či naša podrobná recenzia, ale aj hodnotenia od samotných používateľov. Web Consumer Reports ich všetky zhrnul a vybral tie najlepšie a najhoršie stránky nových S8-čiek.

Samsung Galaxy S8 G950F 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Výnimočný dizajn

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Najpokročilejší smartfón doteraz ponúka viac, ako si možno myslíš. A toto je moja odpoveď, prečo

Galaxy S8/S8+ zaujmú potenciálneho zákazníka už na prvý pohľad jedinečným dizajnom. Samsung takmer úplne upustil od svojho zabehnutého dizajnu a novým smartfónom poriadne zúžil rámiky okolo displeja. Snímač odtlačkov sa presunul z prednej strany na zadnú a pomer strán displeja sa zmenil zo 16:9 na menej tradičných 18.5:9. Zákazníci tiež chvália kompaktné rozmery a moderný, minimalistický dizajn. Predsa len sa však nájde aj zopár mínusov. Aj menší model musí väčšina zákazníkov držať v oboch rukách kvôli pohodlnejšiemu ovládaniu. Zákazníci majú výhrady aj k snímaču odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený vedľa hlavného fotoaparátu a pri jeho používaní sa dá veľmi ľahko zašpiniť fotoaparát.

Dobrá výdrž batérie


zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Kým niektorých používateľov minuloročné fiasko s Galaxy Note 7 odradilo od kúpy ďalšieho Samsungu, iní si Galaxy S8/S8+ aj tak kúpili. A vôbec nemusia ľutovať. Batérie sú totiž perfektne bezpečné a dlho vydržia. Consumer Reports taktiež vystavil oba smartfóny svojim testom. Pri teste použil oddelené Wi-Fi siete a vlastné mobilné siete, aby boli výsledky čo najmenej ovplyvnené vzdialenosťou či prevádzkou. V teste hovorov sa Galaxy S8+ vybil po 26 hodinách a Galaxy S8 po 23 hodinách. V teste prijímania a prenášania dát cez LTE sieť vydržal Galaxy S8+ 17,5 hodín a Galaxy S8 14,5 hodín.

TOP fotoaparát

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Aj v tej najvyššej triede sa nájde iba zopár modelov, ktorých fotoaparáty sa dajú označiť za naozaj špičkové. Galaxy S8-čky ale nezaostávajú ani v tomto smere a aj v kvalite fotografií tak obsadzujú vrchné priečky. Farby sú bohaté a skvelú prácu snímače podávajú aj v horších svetelných podmienkach.

Ďalšie funkcie

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Dizajnom, batériou a fotoaparátom lákadlá S8-čiek ani zďaleka nekončia. Mnoho ľudí ocení napríklad vodeodolnosť, a to konkrétne do hĺbky 1.5 metra na 30 minút. Consumer Reports túto vodeodolnosť, samozrejme, otestoval a vlajková loď dopadla perfektne. Dažde alebo kúpaliská tak vlajkové high-endy prežijú úplne v pohode. Ďalšou výhodou je digitálny asistent Bixby, ktorý je však stále vo vývoji. Hlasové príkazy začali fungovať len nedávno a aj to iba v Južnej Kórei. Pre väčšinu spotrebiteľov je tak zatiaľ užitočnejší Google Asistent.

Aby sme to zhrnuli, Samsungu sa jeho tohtoročné vlajkové lode jednoznačne podarili a potvrdili to aj samotní spotrebitelia. Ak sa budeš rozhodovať medzi aktuálnymi vlajkovými loďami, vedz, že kúpu Galaxy S8-čky alebo väčšieho modelu S8+ určite neoľutuješ. O ich kvalitách sa môžeš presvedčiť aj v našej podrobnej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom