V prípade, že patríš medzi fanúšikov Custom ROM, rozhodne ti neunikla správa o tom, že sa úplne prvý smartfón ikonickej modelovej rady Samsung Galaxy S nedávno neoficiálnou cestou dočkal najnovšej verzie Androidu. Prekvapivo tak tento prístroj predbehol aj svojho o rok mladšieho nástupcu, ktorý sa však môže od dnešného dňa pochváliť novým systémom tiež.

Väčšina svetových výrobcov dodržiava nepísané pravidlo, ktoré hovorí, že ponúkané smartfóny budú dostávať pravidelné systémové aktualizácie maximálne dva roky po oficiálnom predstavení. Následne je vo väčšine prípadov podpora ukončená, pričom sa ich majitelia musia zmieriť s oficiálnym vyjadrením spoločnosti o nepostačujúcom výkone daného modelu, ktorý znemožňuje aktualizáciu implementovaného systému na novšiu verziu. Zrejme ťa neprekvapí, že tieto vyjadrenia sú zväčša úplne nezmyselné.

zdroj fotografie: YouTube

Ak by totižto výrobcovia podporovali svoje zariadenia dlhšie, zákazníci by necítili až takú potrebu zakúpiť si niečo novšie. Rozhodne to však svetovým spoločnostiam nechceme zazlievať, nakoľko sa vďaka tomuto prirodzenému kolobehu môžeme radovať z čoraz lepších smartfónov. Celkom určite je ale svet plný ľudí, ktorí sú so svojim starším prístrojom nadmieru spokojní a neplánujú sa ho zbaviť za nič na svete. Presne tí sa môžu pri troche šťastia spoľahnúť na vývojárov tretích strán, ktorí sú zapálení do testovania svojich schopností na staršom hardvéri.

Nenechaj si ujsť
Sedemročný Samsung Galaxy S dostal najnovší Android 7.1 Nougat

Jeden z nich, ktorý svoju pozornosť zameriava na postarší Samsung Galaxy S2, sa nedávno pochválil svojim najnovším úspechom na XDA. Podarilo sa mu totižto pre tento model úspešne portnúť Custom ROM LineageOS vo verzii 14.1, ktorá zároveň povyšuje systém Android na verziu 7.1 Nougat. Ak teda vlastníš toto zariadenie a nechýba ti odvaha či skúsenosti s flashovaním, neváhaj a navštív vlákno, kde sa toho dočítaš viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom