Pripravovaná vlajková loď od Samsungu sa v posledných mesiacoch stáva terčom mnohých špekulácií. Z doterajších zdrojov je však jasné, že najvybavenejší model tejto línie nebude vôbec lacný, čo potvrdzuje aj najnovší únik informácií. Trojici z radu Galaxy S10 bude kraľovať prémiový kúsok s 1 TB úložiskom, obrovskou RAM-kou a jednou z najvyšších cien doteraz.

Kórejský Samsung nezaháľa a do svojho nadchádzajúceho Top modelu plánuje vložiť tie najlepšie špecifikácie. Zatiaľ čo v ponuke nájdeme aj lacnejšie varianty Galaxy S10, nový Galaxy S10+ s duálnou selfie kamerou bude prekonávať všetky očakávania. Podľa všetkého príde táto nová línia na trh hneď v niekoľkých výkonových verziách, pričom vo väčšine sa bude jednať o modely so 4G modemom, no dočkať by sme sa mali aj prvého Samsungu s 5G technológiou.

Najlepší a najdrahší Samsung doteraz odhalil ďalšie vlastnosti

Predstavu o dizajne týchto noviniek nám doteraz poskytlo aj niekoľko renderov a konceptov, no podobu modelu Galaxy S10 odhalila tiež reálna fotografia. V tomto prípade však má ísť o jednu z tých „lacnejších“ verzií, ktorá bude za svojim najvýkonnejším súrodencom zaostávať nielen v cene, ale aj výbavou. Tri nové S10-ky totiž prídu s rôzne veľkými displejmi, pričom najmenší z nich s 5,8″ uhlopriečkou dostane verzia „Lite“. Klasický model potom prinesie 6,1″ obrazovku a prémiová verzia s prívlastkom „Plus“ ukáže až 6,4″ zobrazovací panel.

Zobraziť celú galériu (0)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Aj základná a najlacnejšia verzia Samsung Galaxy S10 bude výkonné monštrum

V prvých dvoch prípadoch bude displej plochý, avšak u najdrahšieho modelu budú okraje displeja zahnuté, pričom v ňom nájdeme aj väčšiu dieru pre duálny selfie fotoaparát. Ostatné verzie sa budú musieť uskromniť s jediným predným objektívom. Samsung zároveň plánuje konečne ukázať aj tak dlho ospevovaný snímač odtlačkov v displeji, ktorý si budú môcť užiť majitelia vo všetkých variantoch okrem „Lite“ modelu.

Ceny nebudú pre každého

Potenciál pripravovaného prémiového Samsungu Galaxy S10 sa dokonca stihol ukázať aj v prvých benchmarkoch. Aplikácia GeekBench však nepriniesla žiadne zásadné prekvapenie a podľa dosiahnutých výsledkov sa táto novinka nedoťahuje na nové iPhony, ale ani na Huawei Mate 20 Pro. Vo finálnej verzii smartfónu sa ale toho môže veľa zmeniť. Čo by sa však meniť nemalo sú ceny, ktoré nám teraz načrtli uniknuté informácie. Podľa portálu Tutto Android nebude nový počin Samsungu pre Európu vôbec lacný. Ceny jednotlivých verzií nájdeš v priloženom zozname.

Ceny očakávaných verzií:

  • Galaxy S10 Lite so 6 GB RAM/128 GB: 779 €
  • Galaxy S10 so 6 GB RAM/128 GB: 929 €
  • Galaxy S10 s 8 GB RAM/512 GB: 1 179 €
  • Galaxy S10+ so 6 GB RAM/128 GB: 1 049 €
  • Galaxy S10+ s 8 GB RAM/512 GB: 1 299 €
  • Galaxy S10+ s 12 GB RAM/1 TB: 1 600 €

Zobraziť celú galériu (0)
XEETECHCARE/YouTube

Pri pohľade na cenovku najvybavenejšej verzie sa môže nejednému zákazníkovi zatočiť hlava, no treba pripomenúť, že nepôjde o najdrahší smartfón posledných mesiacov. Tým totiž naďalej ostáva iPhone XS Max vo verzii s 512 GB úložiskom, za ktorú si Apple u nás pýta 1 649 €. V porovnaní s ním však dostane najdrahší Samsung až 1 TB pamäte a monštruóznych 12 GB operačnej RAM pamäte. Spolu s touto exkluzívnou výbavou majú prísť aj 2 unikátne farebné prevedenia, ktoré ešte neboli špecifikované. Portál Tutto Android ďalej informoval aj o farebných verziách jednotlivých modelov.

Farebné verzie Samsungu Galaxy S10:

  • Galaxy S10 Lite: čierna, biela, žltá a zelená
  • Galaxy S10: čierna, biela, zelená
  • Galaxy S10+: čierna, biela, zelená + 2 špeciálne verzie (nie keramické)
Bude stáť za to?

Podľa dostupných informácií je tak vidieť, že sa kórejský výrobca v jeho nových smartfónoch vzdá 64 GB úložiska a prejde rovno na 128 GB vnútornú pamäť, čo mnohí používatelia len uvítajú. Pri pohľade na uniknuté špecifikácie a ceny týchto noviniek však vyvstáva otázka, či je takáto výbava aj v dnešnom modernom svete smartfónov skutočne potrebná a či nejde len o marketingový ťah.

Skutočné využitie modelu s 12 GB RAM je totiž otázne, pretože už dnešné kúsky so 6 GB či 8 GB RAM-ky zvládajú multitasking ľavou zadnou. Viac detailov o pripravovaných novinkách z Kórei sa ale dozvieme už 20. februára. Prví majitelia si svoj nový prémiový Samsung budú môcť potom rozbaliť zrejme už od 8. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom