Začiatok nového roka je už tradične spojený s rôznymi konferenciami, na ktorých poprední výrobcovia predstavujú svoje novinky z rôznych oblastí. Kým v týchto hodinách ešte stále prebieha konferencia CES 2019 v americkom Las Vegas, kde sa mimochodom nachádza aj naša redakcia, fanúšikovia smartfónov už netrpezlivo čakajú na začiatok MWC 2019, ktoré sa koná už o pár týždňov. 

Táto udalosť je spojená hlavne s predstavovaním nových vlajkových lodí, pričom najviac sa vždy očakáva od juhokórejskej spoločnosti Samsung. Tá už tradične tesne pred začatím MWC usporadúva vlastnú konferenciu, pričom tento rok by tak mala spraviť až týždeň predtým.

O tom, koľko verzií Galaxy S10 nakoniec bude predstavených, sa vedie búrlivá debata. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že ich bude až 5, čo je však viac-menej nepravdepodobné. Uveriteľnejšia informácia je však ohľadom troch zariadení, Galaxy S10, S10 Plus a S10 lite. Posledná z nich sa objavila v známom benchmarku, pričom prekvapila aj sklamala zároveň.

Výkon nižší než predchádzajúca generácia

V benchmarku Geekbench 4 sa objavilo zariadenie s označením SM-970U, čo by malo pojednávať o pripravovanom Samsungu Galaxy S10 lite. Existencia takéhoto zariadenia pritom nie je nereálna, nakoľko aj v minulosti predstavoval Samsung redukované verzie, avšak pod označením mini. Nakoľko má mať novinka až 5,8″ displej, tak je označenie mini v tomto prípade komické, práve preto má byť zvolené označenie lite.

Ako však môžeš vidieť na obrázku vyššie, nepôjde o žiadna podpriemerné zariadenie. Vybavené má byť až 6 GB RAM, pričom pod kapotou má tikať najnovší procesor Snapdragon 855. Úspory majú byť hlavne v materiáloch a nižšej batérii, ktorej kapacita je len 3100 mAh. Napriek tomu však výsledky nie sú veľmi oslnivé a väčšie skóre dosiahli aj vlajkové lode z minulého roka.

Nakoľko však nejde o finálnu verziu tak je pravdepodobné, že tieto čísla ešte porastú. Síce sa od tohto smartfónu neočakáva prekonanie rekordov, no na lite verziu to vôbec nevyzerá zle. Či sa dostane aj na náš trh je otázne, nakoľko písmeno „U“ na konci označenie značí, že zariadenie je primárne určené americký trh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom