Od predstavenia Samsungu Galaxy S10 by sme už nemuseli byť ďaleko. Doteraz sme mali šancu vidieť len množstvo renderov zariadenia, teraz sa však na internete už objavila aj prvá reálna fotografia údajnej vlajkovej lode Samsungu.

Najnovší únik pochádza od starého známeho Evana Blassa, ktorý na Twitteri vystupuje pod menom @EVLeaks. Na svojom profile tentoraz zverejnil fotografiu, ktorá by mohla zobrazovať očakávaný model Samsung Galaxy S10. Ak je snímka pravá, potvrdzuje sa pomerne výrazná zmena v dizajne – na novom prémiovom smartfóne Samsungu sa dočkáme diery v displeji. Tá bude miestom pre predný fotoaparát.

Evan Blass/EVLeaks/Twitter

Podľa uniknutej fotografie si smartfón naďalej ponechá širší dolný rámik, ten horný bude tenší práve vďaka spomínanej zmene v umiestnení kamery. Samsung hore ešte vtesnal reproduktor a zrejme aj ďalšie senzory, avšak zo snímky to úplne jasné nie je. Displej na novom Galaxy S10 pomerne s istotou ostane zaoblený po stranách, čo potvrdzuje aj tento najnovší únik.

S jackom alebo bez?

Čo však nevieme, je napríklad to, ako bude vyzerať dolná strana zariadenia. Na fotografii má smartfón nasadený ochranný kryt, ktorý na spodnom ráme odhaľuje dosť veľa miesta. Stále sa nevie, či nový smartfón od Samsungu naďalej ponesie 3,5mm audio jack, ale kryt by mohol ponechávať priestor aj preň. Špekulácie sa rôznia a ani odhalená fotografia neponúka žiadne potvrdenie či vyvrátenie tohto prvku.


Spodná strana minuloročného Samsung Galaxy S9

Evan Blass na Twitteri ešte uviedol, že na snímke je zobrazená verzia s označením Beyond 1. Tá by mala byť priamym pokračovateľom súčasného modelu Galaxy S9. Očakáva sa ale aj predstavenie verzie Beyond 2, ako nasledovníka Galaxy S9 Plus, a zrejme aj typu Beyond 0, ktorý má byť lacnejšou verziou prémiového smartfónu od Samsungu.

Blass potvrdil, že novinka by mala dostať aj funkciu reverzného nabíjania, ktorú ako prvý predstavil Huawei v modeli Mate 20 Pro. Telefón by tak dokázal bezdrôtovo nabíjať iné zariadenia s podporovaným štandardom. Je veľmi pravdepodobné, že v najbližších týždňoch k nám prídu ďalšie a ešte detailnejšie fotografie, z ktorých sa dozvieme viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom