O tom, že rok 2019 bude z technologického hľadiska opäť veľkým bojiskom, na ktorom sa stretnú mnohí výrobcovia nielen smartfónov nepochybuje zrejme nikto. Potvrdzujú to aj informácie o tom, že spomedzi viacerých spoločností sa ako prvé môžu objaviť vlajkové juhokórejského Samsungu.

Po viacerých dohadoch a špekuláciách sa už na internete objavili aj prvé fotografie, ktoré odhaľujú dizajn či viaceré špecifikácie, ceny a detaily najnovších smartfónov Samsung Galaxy S10. Že sa máme na čo tešiť, je už viac než jasné, no postupne sa začínajú odhaľovať aj prvé testy výkonnosti, ktoré buď potvrdia, alebo vyvrátia špecifikácie v oblasti výkonu.

Prečítajte si tiež!
Sú aktualizácie Androidu doručované rýchlejšie ako kedysi? Dáta ukazujú zaujímavé skutočnosti

V prvých benchmarkoch sa už objavil Samsung Galaxy S10+, ktorého základom bude výkonný čipset z dielne Exynos. Výsledné skóre však prekvapilo v nie najlepšom slova zmysle, nakoľko bol potenciál S10+ odhadovaný na oveľa vyššie čísla. Okrem tohto modelu sú však plánované ešte ďalšie tri a v najnovších testoch sa ocitol aj klasický model Galaxy S10.

Menej niekedy znamená viac

Ukázalo sa to aj v tomto prípade, kedy model Galaxy S10 dosiahol v benchmark testoch lepšie výsledky, ako jeho väčší súrodenec S10+. Obe zariadenia by pritom mali byť poháňané rovnakým čipsetom Exynos 9820 a 6 GB RAM. Menší model Galaxy S10 však dosiahol v rámci multi-core testu výsledok 9570 a v rámci testovaniu na jednom jadre taktiež slušných 4382 bodov.

V porovnaní s väčším súrodencom v podobe Galaxy S10+ sa jedná o lepšie skóre o viac než 1000 bodov v oboch prípadoch. Hlavnou konkurenciou však nie sú smartfóny rovnakého výrobcu, ale tie konkurenčné, ktoré sa bude snažiť Samsung prekonať. Či sa im to podarí, je zatiaľ otázne, nakoľko výsledky iPhonu XS Max či novinky v podobe Huawei Mate 20 Pro dosahujú skóre nad 10 000 bodov.

Očakáva sa, že konečné výsledky sa ešte budú meniť po testovaní, kedy dôjde ku samotnej kombinácii čipu s finálnym softvérom. Čísla by tak mali atakovať hranicu pomyselných 10 000 bodov, čo by mohlo stačiť na súperenie s čipsetom Kirin 980, no prekonanie Snapdragonu 855 a A12 Bionic sa zrejme v podaní Exynosu 9820 nebude konať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom