Špeciálne automaty na nákup Bitcoinov sú na Slovensku čoraz populárnejšie a do zoznamu teraz pribúda ďalší. Tentokrát aj s možnosťou predaja nakúpených mincí a čoskoro by mala prísť podpora aj pre ďalšie kryptomeny.

Automat na Bitcoiny najnovšie vyrástol v Trenčíne, ktorý sa tak pridáva do zoznamu šiestich slovenských miest s podobným zariadením. Automat podporuje obojsmerný prevod, takže okrem nákupu umožňuje aj predaj digitálnej meny.

Celkovo takúto možnosť ponúkajú na Slovensku tri zariadenia, ďalšie dve sa nachádzajú v Bratislave. Okrem obojsmerného prevodu prevádzkovateľ trenčianskeho Bitcoinmatu v blízkej dobe avizuje aj zaradenie nákupu z výberu desiatich kryptomien.

Nenechaj si ujsť
V Prahe predali jeden z prvých bytov za Bitcoiny. Stál pár desiatok mincí

Celkovo tak na Slovensku máme už 12 automatov na Bitcoiny. Okrem Trenčína sa sedem zariadení nachádza v Bratislave, ďalšie sú v Banskej Štiavnici, Poprade, Michalovciach a nedávno jeden vyrástol aj v Košiciach. Ich konkrétne umiestnenie je možné nájsť na mape Bitcoin automatov. Ten trenčiansky sa nachádza budove Magnus Center neďaleko zimného štadiónu Pavla Demitru. Vyskúšal si už niektorý z Bitcoin bankomatov na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP