banner-mate-9O2 v rámci svojej druhej fázy výstavby vlastnej 4G LTE siete prinieslo 4G signál do ďalších 16 lokalít na Slovensku. V druhej fáze pokrývania pribudlo ku  krajským mestám, pokrytým ešte minulý rok, už 177 nových lokalít. Operátor sa tak úspešne blíži k plánu pokryť do konca roka až 66 % populácie Slovenska.

O2 spustilo 4G LTE sieť v 16 nových lokalitách

K doteraz pokrytým lokalitám pribudlo minulý týždeň 16 nových miest a obcí, v ktorých budú môcť zákazníci surfovať v 4G sieti. Konkrétne ide o mestá a obce a ich okolie: Bytča, Čadca, Revúca, Tornaľa, Dovalovo, Vavrišovo, Liptovský Peter, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Štrba, Krompachy, Kluknava, Richnava, Víťaz a Ovčie. Okrem toho pokrylo O2 signálom 4G aj úseky diaľnice D1 pri Dovalove, Vavrišove, Liptovskom Petrovi a Štrbe. Po minulom roku, kedy O2 pokrylo signálom 4G LTE všetky krajské mestá, v druhej polovici tohto roka odštartoval operátor druhú fázu rozširovania siete. „Spolu s pokrývaním miest a obcí na Slovensku rýchlym 4G internetom myslíme aj na úseky diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sú v ich blízkosti,“ uviedol Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.

O2 nasvedcuje mestá na modro

Spúšťanie 4G LTE siete v jednotlivých mestách sa O2 rozhodlo ozvláštniť špeciálnou aktivitou – modrým nasvietením najvýznamnejších pamätihodností vo vybraných mestách: „So spustením 4G signálu sme sa rozhodli symbolicky vysvietiť na modro aj jednotlivé dominanty vybraných miest, kde už zákazníci môžu využívať najrýchlejší 4G LTE internet od O2,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

o2-4g

Tretí novembrový piatok sa tak po zotmení vysvietil na modro kostol Všetkých Svätých v Humennom, kostol Navštívenia Panny Márie v Senici, Rímskokatolícky kostol v Snine a Mestská tržnica v Trebišove. V najbližších týždňoch bude O2 v aktivite pokračovať a nasvieti každý piatok jeden z miestnych monumentov v celkovo 25 mestách po celom Slovensku. Nasvietenie monumentu je vždy spojené s promoakciou za účasti hostesiek – O2 Anjelov a možnosťou získať zadarmo dáta navyše.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP