Tesla Cybertruck je jedným z najočakávanejších vozidiel súčasnosti. Aj keď sa nám tento futuristický pickup na verejnosti prezentuje pomerne často, jeho interiér, respektíve používateľské prostredie infotainmentu, je pre nás pomerne veľkou neznámou. Ako upozornil portál Futurism, na internet sa teraz dostali videá, ktoré údajne toto nové menu zachytávajú.

Za týmto, ako aj za inými UI v elektromobiloch Tesla, stál bývalý šéfdizajnér Pawel Pietryka. K Tesle pripojil v roku 2016, kam odišiel zo spoločnosti Apple, no pred pár dňami na svoj Twitter zavesil príspevok, že po 4,5 roku z Tesly odchádza a púšťa sa do vlastného projektu, ktorým je vlastné dizajnérske štúdio Moderne Grafik Anstalt.

V portfóliu novovzniknutého štúdia na webe sa však objavilo veľmi zaujímavé video. To zachytávalo infotainment Tesly Cybertruck, ktorý je rovnako futuristický, ako vozidlo samotné. Všimnúť si môžeme prepracovanú 3D animáciu samotného vozidla, ktorá sa plynulo zmení na navigáciu, takisto vo veľmi futuristickom kabáte. Pri pohľade na 3D model vozidla si vie používateľ nastavovať rôzne vlastnosti auta, ako napríklad zapnutie svetiel, či zdvihnutie alebo zníženie podvozku.

Ako informuje Electrek, videá boli takmer ihneď po medializácii z webu dizajnérskeho štúdia odstránené, no zvedavým fanúšikom sa ich podarilo stiahnuť. Nie je však potvrdené, že používateľské prostredie nového Cybertrucku bude skutočne vyzerať tak, ako je to vo videách prezentované.

Produkcia by mohla začať už tento rok

Prvotné predstavenie futuristického elektrického pick-upu Tesla Cybertruck prebehlo ešte koncom roka 2019, no inžinieri až doteraz pracovali na finálnej podobe produkčnej verzie, ktorá by mohla prísť na trh už tento rok.

Na výročnom stretnutí investorov za štvrtý kvartál 2020 Musk potvrdil, že práce na Cybertrucku sú na konci. Všetky dizajnové a inžinierske prvky už nadobudli finálnu podobu, a tak sa automobilka môže pustiť do príprav na spustenie sériovej výroby.

NEPREHLIADNI
VIDEO: Konečne vo svojom prostredí. Teslu Cybetruck zobrali na stavenisko továrne, kde ju budú vyrábať

Aj keď po technologickej a technickej stránke ešte k drobným zmenám môže dôjsť, dizajn je definitívny a meniť sa nebude voči tomu, ktorý vidíme od začiatku oficiálneho predstavenia, píše Business Insider. Tesla tak čoskoro začne s objednávkami vybavenia potrebného na výrobu Cybertrucku.

Svoje „rodisko“ si už prezrel

Výroba Cybertrucku prebehne v továrni v Texase, ktorá je aktuálne ešte stále vo výstavbe. Ak všetko pôjde podľa plánov, prvé kusy by mohli z výrobnej linky zísť už tento rok, no samotná výroba bude ešte obmedzená. Naplno sa má rozbehnúť až v priebehu budúceho roka.

Prototyp, ktorý by už mal zodpovedať produkčnej verzii elektrického pickupu, si už bol svoje budúce rodisko pozrieť aj sám. Nablýskaný futuristický elektromobil sa premával po stavenisku Giga Texas a všetci robotníci či iné osoby, ktoré sa tam v danom momente nachádzali, boli z auta prekvapení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom