Murphyho zákony zavelili v tej najnevhodnejšej chvíli. Predvádzanie robotov v univerzite skončilo fiaskom po tom, ako sa jeden z nich zrútil z javiska. 

Univerzita v Massachusetts každoročne usporadúva Congress of Future Science and Technology Leaders, pričom tento rok na ňom prezentovala svoj pokrok aj spoločnosť Boston Dynamics. Tá sa predviedla so svojím humanoidným robotom pod menom Atlas, ktorý spočiatku predvádzal fantastické kúsky — dokázal preniesť krabicu z miesta na miesto a neskôr sa zahral aj so svojím štvornohým spoločníkom, robotom SpotMini.

Nenechaj si ujsť
Facebooku sa vymkla umelá inteligencia spod kontroly a vytvorila si vlastný jazyk. Okamžite ju odstavili

Všetko išlo ako po masle, až kým sa celé divadlo neskončilo a roboti museli opustiť javisko. Atlas sa totiž cestou späť potkol o svetelný projektor a zrútil za oponu. SpotMini ho ale, našťastie, nenasledoval a z javiska bol bezpečne vyprevadený. Aj napriek tomuto malému fiasku bola spoločnosť Boston Dynamics ušetrená posmechu na internete, ktorý zvyčajne pri podobných neúspechoch vzniká.

Takto mala akcia vyzerať:

Koniec koncov, táto spoločnosť vyvíja naozaj šikovných robotov, čoho dôkazom je toto alebo aj toto video. Roboti sa dokážu sami postaviť po pádoch, naložiť riad do umývačky alebo ukladať krabice. Niektorým fanúšikom sa ale nepáči, že nedávno bola firma Boston Dynamics predaná z rúk Googlu japonskej spoločnosti Softbank.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP