Spoločnosť Rivian, ktorá sa na poli elektromobility síce stále radí medzi nováčikov, má so svojim pripravovaným elektrickým pick-upom R1T veľké ambície, pričom konkurovať chce najmä Cybertrucku od Tesly. Model R1T sa najnovšie objavil aj na videu, ktoré ukazuje jeho skvelé schopnosti. Na tému upozornil portál Electrek.

Obrovský výkon sa ukázal na off-road videu

Rivian odhalil svoj špičkový elektrický pick-up R1T ešte v roku 2018, pričom ten má spolu s trojradovým SUV R1S prísť na trh už budúci rok a môže tak zamiešať karty na poli objemnejších elektromobilov.

Práve Rivian R1T má byť azda najvýraznejším konkurentom pre Cybertruck od Tesly a disponovať má maximálnym výkonom až 560 kW (750 koní) a dojazdom 650 kilometrov, ktorý zabezbečí batéria až do kapacity neuveriteľných 180 kWh. Tá by tiež mala disponovať možnosťou rýchleho nabíjania do 160 kW.

Rivian pôvodne predstavil model R1T s cenovkou na úrovni 69 000 dolárov, teda asi 61 500 €, avšak po predstavení Cybertrucku, ktorý Tesla ponúkla už za necelých 36 000 € spoločnosť uviedla, že cenu zníži.

Automobilka už od predstavenia potvrdzuje, že jej elektromobily sú zamerané pre ľudí, ktorí radi cestujú za dobrodružstvom a nový pick-up sa tak dokáže prebrodiť do hĺbky 91 centimetrov či potiahnuť náklad až do takmer 5 ton.

Ako sa automobilka približuje k začiatku výroby, prechádza Rivian R1T veľmi intenzívnym testovaním, ktoré si môžeš pozrieť aj ty na novom videu z púšti v americkej Arizone. To okrem pôsobivých záberov ukazuje aj skvelé off-road schopnosti vozidla.

Rivian sa však chce v šľapajach Muskovej automobilky vydať aj v iných smeroch. Nedávno sme informovali, že spoločnosť plánuje vybudovať vlastnú sieť rýchlonabíjačiek s názvom Rivian Adventure Network, ktorá bude najskôr zameraná na zastávky v teréne či národné parky.

Na vybudovanie vlastnej siete staníc pre rýchlonabíjanie si automobilka dokonca najala niekoľko bývalých zamestnancov Tesly. Jedna z prvých staníc značky Rivian by mala byť dostupná v meste Moab v americkom Utahu v priebehu budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom