Francúzska automobilka Renault v posledných týždňoch predstavila niekoľko zaujímavých noviniek týkajúcich sa predovšetkým elektromobilov. Ako informuje portál Auto.cz, okrem legendárneho Renault 5 sa zrejme dočkáme aj vzkriesenia ďalšej legendy, modelu Renault 4.

Zdá sa, že retro je dnes v automobilovom priemysle naozaj v móde. To ale vôbec nemusí znamenať, že autá inšpirované svojimi staršími predchodcami budú pôsobiť „staro“ a nemoderne, retro dizajn sa dá veľmi efektne skombinovať s moderným a sviežim vzhľadom. Koniec koncov, máme tu niekoľko takých dôkazov, ako napríklad koncept Škody 1023, VW ID.BUZZ, alebo už produkčný elektromobil Honda E.

David Obendrofer

Aj Renault sa pohráva s myšlienkou oživiť niekoľko svojich starších modelov, v polovici januára ukázal nádherný koncept Renault 5, ktorý by mal prísť už v roku 2023, pochopiteľne ako elektromobil. Aj v tomto prípade vidieť istý nádych retro štýlu, ktorý ale zároveň pôsobí veľmi moderne a nadčasovo v kombinácii s elektrickým pohonom.

Teraz sa ale objavili informácie o ďalšej legende, ktorú by mala automobilka znovu priniesť k životu. Ako informuje portál AutoCar, Renault 4 sa vyrábal od 1961 a tento rok tak bude oslavovať svoje 60. výročie.

Auto by malo zapadnúť do B segmentu, rovnako ako reinkarnovaná 5-ka a dokonca by malo byť postavené na rovnakej CMF-B platforme. Rozdiel bude len v karosérii, Renault 5 je typický hatchback, zatiaľ čo zo „štvorky“ sa stane mestský crossover.

David Obendrofer

Informáciu o tom, že by sme v budúcnosti skutočne mohli vidieť modernizovanú verziu Renault 4, potvrdzuje aj tlačová správa pri príležitosti osláv jubilea tohto legendárneho auta, v ktorej ho nazvali „autom včerajška, dneška a zajtrajška“. Uvidíme teda, či ho počas spomínaných osláv automobilka skutočne znovu privedie k životu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP