Spaľovacie motory v automobiloch čaká istý zánik, nakoľko čoraz viac automobiliek sa pri vývoji nových modelov obracia na elektrický pohon. Týmto smerom sa chystá vybrať aj nemecký Volkswagen, ktorý pracuje na modernej verzii legendárneho mikrobusu.

Na staručké mikrobusy od Volkswagenu si zrejme živo pamätá staršia generácia, no tieto legendy existujú  až dodnes. V zástupe fanúšikov sa však určite nájdu aj takí, ktorí radi uvítajú vynovenú verziu s modernými technológiami. Tieto vlastnosti vloží VW do svojho modelu I.D. Buzz, ktorý v roku 2022 prinesie nielen moderný vzhľad, ale aj plne elektrický pohon s polo-autonómnou technológiou riadenia. Ponesie tak v sebe odkaz svojho predchodcu a zároveň dostane moderné prvky, ktoré si obľúbia dnešní hipíci a fanúškovia elektromobilov.

zdroj fotografie: Motor.TV/YouTube

Moderné technológie v známom dizajne

VW I.D. Buzz ešte síce nie je realitou, no už teraz vzbudil veľký záujem u zákazníkov, čo potvrdil CEO spoločnosti, Dr. Herbert Diess, ktorý prezradil aj približný plán uvedenia na trhy v USA, Európe a Číne. Od fanúšikov malo chodiť mnoho e-mailov s prosbou „prosím, vyrobte tento model“ a práve to sa Volkswagen chystá urobiť. Svet plný Tesiel a elektromobilov Chevy tak o pár rokov privíta elektrický I.D. Buzz s náhonom všetkých kolies. Nápravy budú poháňať poriadne silné elektromotory, ktoré budú môcť vyprodukovať až 369 koňských síl pre každú z nich. Elektrickému mikrobusu nebude chýbať ani slušný dojazd na jedno nabitie, vďaka ktorému bude môcť vodič prejsť 300 km.

zdroj fotografie: VW

Nenechaj si ujsť
Porsche prejde na „zelenú“. CEO ukázal plán, ktorým začnú obrovskú výrobu elektromobilov

Akumulátory sa pomocou rýchlonabíjačky dobijú na 80 % už za pol hodinu a miesto si nájdu v podlahe. Tým tak vznikne väčší priestor pre pasažierov v porovnaní s jeho predchodcom so spaľovacím motorom. Čo sa týka autonómneho riadenia, príde v 3. úrovni, čím zvládne niektoré povinnosti počas jazdy. Prítomnosť vodiča však bude stále nevyhnutná. Volkswagen už ale pracuje na vlastnom autonómnom systéme riadenia I.D. Pilot, ktorý by od roku 2025 v jeho elektromobiloch nemusel vyžadovať vodiča za volantom. Nemecká automobilka so svojim novým Buzzom chce zaujať aj komerčných zákazníkov, ktorým pripraví špeciálnu verziu Cargo. Už názov napovedá, že pôjde o mini dodávku na rozvážanie tovaru a produktov.

Elektromobilov bude pribúdať

Plány Volkswagenu zavítať do segmentu elektromobilov sú chvályhodné, no na obzore sa črtá ešte jeden elektrický model z jeho produkcie. Ten by mal vzísť z výrobnej linky v roku 2020. Dovtedy ale konkurencia nebude čakať a svoje portfólio rozšíri o niekoľko skvelých modelov.

Jedným z odvážnejších výrobcov je tiež Volvo, ktoré pripravuje novú líniu elektrifikovaných automobilov už na rok 2019. Tieto správy tak rozhodne prispievajú k presvedčeniu, že spaľovacie motory z áut začínajú postupne a isto miznúť. Ich úplný koniec je zatiaľ v nedohľadne, no s rastúcim počtom elektromobilov je ich zánik takmer istý. Páči sa ti futuristický VW I.D. Buzz?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom