Kedysi rada smartfónov, dnes už samostatná značka Redmi predstavila nový smartfón Redmi GO, ktorý je určený pre Filipíny a Európu. Napriek veľmi podpriemerným špecifikáciám by mal pohodlne stačiť na bežné veci. Čím zaujme je jeho cena, ktoré nedosahuje ani 100 €. 

Pred rokom a pol počas konania konferencie Google I/O ukázala spoločnosť upravený systém Android GO, ktorému na chod stačilo aj menej ako 1 GB pamäte RAM. K tomuto sú prispôsobené aj aplikácie od spoločnosti Google, ktoré sú taktiež odľahčené, čím je dosiahnutý ich plynulý chod. Zariadenie s takýmto systémom predstavil aj výrobca Redmi. Zariadenie je určené pre Európu a Filipíny a jeho cenovka je stanovená len na 80 €.

Podpriemerné špecifikácie za nízku cenu

Vzhľadom na veľmi nízku cenu je jasné, že sa nedá očakávať žiadny lámač rekordov. Špecifikácie sú skutočne podpriemerné a bežne sa nachádzali v smartfónoch pred piatimi rokmi. Telefón je vybavený LCD IPS displejom s 5″ rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Pomer strán je 16:9. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPx (f/2.0, HDR) a má aj LED blesk. Predný fotoaparát má 5 MPx (f/2,2). Pod displejom sa dokonca nachádzajú ešte kapacitné tlačidlá, čo je dnes takmer rarita.

O výkon sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 425 s taktom 1,4 GHz. Pamäť RAM má 1 GB a vnútorná pamäť základných 16 GB. Vnútorné úložisko je možné rozšíriť pomocou microSD kariet (až do 128 GB) no budeš sa musieť rozhodnúť, či využiješ druhú SIM kartu, alebo pamäťovú kartu, nakoľko slot je hybridný. Batéria má kapacitu 3000 mAh, čo je vzhľadom na špecifikácie poriadna dávka šťavy a malo by to zaručiť aj niekoľkodňovú prevádzku.

Systémom je Android 8.1 Oreo, avšak v upravenej verzii Android GO, ktorá je oklieštená a na bezproblémové fungovanie pohodlne stačí aj 1 GB operačnej pamäte RAM. Cenovka je stanovená na 80 € a smartfón sa začne predávať už vo februári, a to v dvoch farebných verziách – čierna a modrá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom