Xiaomi už takmer od začiatku svojho pôsobenia má okrem hlavnej rady Mi aj nižšiu radu Redmi, ktorá je medzi používateľmi veľmi obľúbená. Lacné zariadenia s poriadnou porciou výkonu sa odmietajú len ťažko, a tak niet divu, že sa tieto smartfóny predávajú ako teplé rožky. Spoločnosť Xiaomi sa preto rozhodla, že značka Redmi už nebude len obyčajnou radou smartfónov, ale sa odlúči a bude pôsobiť ako samostatná jednotka.

Rad zariadení Xiaomi Redmi už viac nebude taký, ako ho poznáme doteraz. Spoločnosť len pred pár dňami oznámila, že Redmi bude po novom už samostatnou značkou, aj keď naďalej bude pôsobiť ako ich sesterská spoločnosť. Takto podobne fungujú napríklad Huawei – Honor či Oppo – Vivo – Oneplus. Na oslavu tohoto rozdelenia sa bude 10. januára konať tlačová konferencia, na ktorej by mal byť predstavený nový smartfón s až 48 MPx fotoaparátom.

Prezradila to pozvánka

O spoločnosti Xiaomi je známe, že v rámci svojich pozvánok na rôzne konferencie v nich skrýva zaujímavé easter eggy a inak tomu nie je ani teraz. Na oficiálnej pozvánke zverejnenej na sociálnej sieti Weibo môžeš okrem dominantného názvu Redmi vidieť tieň, ktorý sa po týmto nadpisom týči. Ak si ho zrkadlovo premietneš, dostaneš číslo 4800, čo môže značiť práve to, že smartfón príde so 48 MPx fotoaparátom. Takéto označenie počtu megapixelov sa totižto v Číne občas vyskytne a používa ho aj spoločnosť TENAA, čo je čínsky certifikačný úrad.

Prečítaj si tiež
Xiaomi už pracuje na novej generácii jedného z najdôležitejších smartfónov spoločnosti

Ďalšie informácie o chystanom smartfóne sú zatiaľ veľmi skúpe a ide skôr o dohady, než o potvrdené špecifikácie. Ide napríklad o typ snímača, ktorým má byť Sony IMX586. Ten sa nachádza aj v Honore V20, kde má rovnaké rozlíšenie fotoaparátu a bol predstavený minulý týždeň. Známy je aj procesor, ktorým sa stane Snapdragon 675. Vyrobený je 11 nm procesom a je nepriamym nástupcom veľmi populárneho Snapdragonu 660. Každopádne, do oficiálneho predstavenia nám ostáva ešte niekoľko dní a tak je možné, že ešte predtým vyplávajú na povrch nejaké ďalšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom