banner-honor5x
Napriek tomu, že sa blíži koniec roka, čínske spoločnosti neprestávajú predstavovať nové smartfóny. Svoje novinky uviedla aj zatiaľ úplne neznáma čínska spoločnosť Cong. Toto sú jej dva prvé smartfóny.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Čínska spoločnosť Cong predstavila dvojicu Qing Cong Metal smartfónov, z ktorých každý prichádza s inou výbavou a cenou. Základná verzia smartfónu Qing Cong Metal Standard prichádza s 5,5″ FullHD displejom, ktorý je vložený do celokovového tela s atraktívnym dizajnom. Smartfón poháňa osemjadrový procesor so 64-bitovou architektúrou zatiaľ nepotvrdeného typu, no pravdepodobne ide o MediaTek MT6753. Procesoru sekunduje 3 GB RAM pamäť a pre používateľa je k dispozícii 16 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet do 128 GB.

qing-cong-metal-2
Smartfón tiež prichádza s 13 MPx zadným fotoaparátom s clonou f/2.0 a fázovým PDAF zaostrovaním, zatiaľ čo predná strana ponúkne 8 MPx kameru. Túto výbavu napája 3050 mAh batéria, zariadenie disponuje aj snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane a ponúka DualSIM 4G sloty. Qing Cong Metal Standard beží na CongOS, ktorý je založený na Androide 5.1 a stojí len 115 € na domácom, čínskom trhu.

qing-cong-metal-4
Výrobca hneď predstavil aj vylepšenú verziu Qing Cong Metal Ultimate, ktorá prichádza s rovnakým kovovým dizajnom. Na rozdiel od svojho menšieho brata ponúka väčší, 6-palcový 2K displej s 2,5D zahnutím. Hnacím motorom je v tomto prípade výkonný Snapdragon 810 procesor, ktorému sekunduje 4 GB RAM pamäť. Vnútorné úložisko ponúka až 128 GB, pričom rozšíriť ho môžete o ďalších 128 GB pomocou microSD kariet. Ultimate verzia nového Cong smartfónu prichádza tiež so 16 MPx zadným a 8 MPx predným fotoaparátom. Na zadnej strane opäť nájdeme snímač odtlačkov prstov.

qing-cong-metal-3
Všetok tento výkonný hardvér napája obrovská, 5100 mAh batéria, pričom aj Ultimate variant beží na vlastnej nadstavbe Cong OS založenej na Androide 5.1. Najlepšie prichádza na záver a možno už tušíte, že to je práve cena. Tá na čínskom trhu nepresahuje hranicu 287 €, čo je za smartfón s takouto výbavou naozaj bezkonkurenčná cena.

qing-cong-metal

Zdroj: XiaomiToday.com, mobile.IT168.com, Smartcong.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP