Všetci majitelia hernej konzoly Xbox One majú dôvod na radosť. Pred Vianocami totiž dostanú od Microsoftu parádny darček. Stačí už len vydržať mesiac a pol.

Už dávnejšie bolo oznámené, že Microsoft sa stal oficiálnym vydavateľom hry PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). Microsoft už v tom čase sľúbil, že do konca tohto roka ju prinesie na konzolu Xbox One. Sľub nakoniec aj dodržal a oficiálne oznámil, že hra bude vydaná cez program Xbox Game Preview 12. decembra. To znamená, že nebude sa síce jednať o finálnu verziu, no v dnešnej dobe, kedy mnoho hier na svet prichádza nedokončených, na tom až tak nezáleží.

Priprav sa na unikátnu strieľačku

Nenechaj si ujsť
Zabudni na Battlefield či Call of Duty. Najhorúcejšia hra roka trhá rekordy a vďaka svojím herným princípom nemá konkurenciu

V PUBG sa najskôr spustíš na padáku do mapy a začneš v mestách hľadať zbrane, zbroj a iné položky. Mapa sa však postupne zmenšuje a núti tým hráčov bojovať. Bitka potom trvá až do konca, niečo na štýl Hier o život. Aj keď finálna verzia hry ešte ani nebola vydaná, už teraz zažíva obrovský úspech. Na Steame sa totiž od marca predalo už viac než osem miliónov beta kópií a hru hralo súčasne najviac 800 tisíc hráčov. Tešiť sa ale môžu aj majitelia klasických počítačov, keďže PUBG vyjde neskôr v decembri aj na ne.

O PS4 zatiaľ ani slovo

Narozdiel od počítačov a Xbox One, o PlayStatione 4 zatiaľ Microsoft nevypustil ani slovo. Majitelia PlayStationov 4 tak zatiaľ ostávajú v neistote. Známe je však aspoň to, že Microsoft exkluzívne pre Xbox One vydá k PUBG aj tri kozmetické balíčky z limitovanej edície a nebude v ňom ponúkať žiadne in-game nákupy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom