banner-redmi-note-3-proSpoločnosť Xiaomi už dávno nie je známa len ako výrobca smartfónov. Spoločnosť sa postupne presadzuje do ďalších odvetví a od tohto výrobcu sme mali možnosť vidieť aj niekoľko tabletov, televízorov, inteligentných náramkov, Wi-Fi routerov, kamier, slúchadiel, reproduktorov, externých batérií či dokonca aj kompaktný segway.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už dávnejšie je známe, že výrobca by sa mal pustiť aj do výroby dronov. Prvé zmienky sa začali šíriť koncom minulého roka. Za ten čas sa k nám však dostávalo pomerne málo informácií. Začalo sa to meniť až tento mesiac, čo môže byť znamenie toho, že dron bude predstavený na MWC 2016 spolu so Xiaomi Mi5. Z doteraz známych informácií už vieme, že dron budeme môcť ovládať pomocou náramku Mi Band. Dostali sa k nám dokonca aj dve fotografie samotného dronu, ktoré vyzerajú celkom dôveryhodne a tak máme už celkom slušnú predstavu o tom, ako bude nový počin od Xiaomi vyzerať.

xiaomi dron hh5

V poslednom čase sme boli svedkami viacerých únikov ohľadom dlho očakávanej Mi5 a pri tomto výrobcovi ešte určite nejaký čas ostaneme. Najnovší únik sa opäť týka pripravovaného dronu a údajne by to mala byť fotografia vytvorená práve ním. Zatiaľ nie je jasné, či bude dron disponovať vstavanou kamerou, alebo či bude nutné používať vlastnú akčnú kameru, ako napríklad Xiaomi Yi Action Camera. Posledné známe neoficiálne informácie sú rozmery samotného dronu, a to 350 mm a cena, ktorá by nemala presiahnuť 137 €. Každopádne MWC je už za dverami, takže sme zvedaví, čo Xiaomi nakoniec v Barcelone prestaví, no predpokladá sa, že dron bude k dispozícií oficiálne iba v Číne.

xiaomi-drone-leak-01

Možný dizajn dronu od Xiaomi

 

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP