banner-redmi-note-3-pro
S blížiacim sa predstavením najočakávanejšieho čínskeho smartfónu vôbec, Xiaomi Mi5, začína byť na poli mobilných technológií poriadne horúco. Informácie o prichádzajúcom čínskom TOP smartfóne tu máme každý deň, pričom len dnes sme zaznamenali 3 úniky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V posledných dňoch sa neustále skloňuje slovné spojenie Xiaomi Mi5 a aj nezainteresovaní do čínskych smartfónov určite vedia, o čo ide. Xiaomi sa pred predstavením ich novej vlajkovej lodi, na ktorú čakáme viac ako rok a pol, snaží spraviť naozaj veľký humbuk. Lepšie povedané, ten sa okolo tohto smartfónu vytvára sám. Z čínskych zdrojov sa k nám dostali úplne nové koncepty tohto smartfónu, ktoré sú založené na doterajších únikoch a zobrazujú vraj finálny dizajn novinky.

 

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5-nove-rendre-1
Zariadenie na nových obrázkoch disponuje konštrukciou s kovovým rámom a zadnou stranou zo skla. Celkový dizajn je veľmi podobný dizajnu phabletu Xiaomi Mi Note a je tu šanca, že Mi5 sa naň bude aj naozaj podobať. Taktiež je vysoko pravdepodobná prítomnosť reverzibilného USB Type-C konektora, ktorý môžeme vidieť aj na fotografiách.

Okrem nových rendrov sa na internet dostal aj nový screenshot domovskej obrazovky systému Xiaomi Mi5. Ten zverejnil priamo ten najpovolanejší, CEO spoločnosti Xiaomi, Lei Jun. Screenshot opäť potvrdzuje prítomnosť NFC, DualSIM, 4G LTE konektivity a po novom aj veľmi zaujímavej technológie VoLTE. VoLTE alebo aj Voice Over LTE, teda doslova „Hlas cez LTE“ je technológia umožňujúca prenos zvuku / hlasu cez doteraz najrýchlejšiu mobilnú 4G LTE sieť. Jednoducho, ide o telefonovanie cez LTE sieť, ktoré však oproti telefonovaniu v klasickej 2G sieti poskytuje vysokú kvalitu zvuku a tiež vyššiu úsporu batérie. Oveľa zaujímavejšou funkciou VoLTE je však preklad reči do zvoleného jazyka v reálnom čase. Táto funkcia je však v štádiu vývoja a dostupná nebude pravdepodobne ešte dlhú dobu.

xiaomi-mi5-novy-screenshot

Keď už hovoríme o 4G LTE konektivite, Xiaomi je už dlhú dobu karhané od európskych fanúšikov za absenciu podpory 800 MHz pásma LTE siete, ktoré je používané aj na našom území. Ako iste viete, Xiaomi sa chystá nový Mi5 predstaviť celému svetu aj na MWC 2016 v Barcelone, čo Xiaomi ešte nikdy predtým so žiadnym iným smartfónom nespravilo. Mohlo by to teda znamenať revolúciu v podpore LTE pásiem pri Xiaomi smartfónoch a Mi5 by mohol byť prvý smartfón s touto frekvenciou. Nechajme sa však prekvapiť, čo predstavenie Xiaomi Mi5 prinesie. O necelých 5 dní to všetko vypukne!

Zdroj: Gizchina.com, Mydrivers.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP