Xiaomi Ninebot mini: Kompaktný segway za 278 €

banner-redmi-note2
Jeden z najväčších výrobcov smartfónov v Číne, Xiaomi, sa popri svojich aktivitách v oblasti spotrebnej elektroniky a príslušenstva zameriava aj na veľmi užitočné pomôcky do reálneho života. Na dnešnej konferencii, ktorú Xiaomi oznámilo už pár dní dozadu, spoločnosť predstavila Ninebot Mini, ktorý lepšie spoznáme pod označením segway. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Novinka je určená predovšetkým pre mladých ľudí, ktorý sa radi preplietajú zaplnenými uličkami veľkomiest. Po výkonovej stránke dokáže segway Xiaomi Ninebot mini jazdiť maximálnou rýchlosťou až 16 km/h a celkový dojazd činí 22 km. Konštrukčná stránka, ako už s názvu vyplýva, má evokovať veľmi kompaktné prenosné zariadenie a tak sa celková hmotnosť zastavila na hodnote 12,8 kg. Samozrejmosťou je potom aplikácia na rôzne merania a grafy ohľadom vašich trás.

Dostupnosť je naplánovaná na 3. novembra, no zatiaľ iba pre čínsky trh. Na verejnosť sa však dostali informácie, že dostupnosť by sa mala rozšíriť aj do niektorých európskych krajín. Cena Xiaomi Ninebot mini sa v Číne zastavila na skvelých 1999 juanoch, čo je v prepočte približne 278 €.

xiaomi-ninebot-lite-2015-10-19-02

Zdroj: Engadget.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]