banner-redmi-note-3-pro
Spoločnosť Xiaomi je na trhu s technológiami silným hráčom, preto sa predpokladá, že čoskoro uvedie na trh svoj vlastný dron. Keďže drony sú stále populárnejšími, pre čínsku spoločnosť by tento krok mohol mať veľký význam. Tak či onak, Xiaomi zatiaľ nič oficiálne nepotvrdilo, no k predstaveniu by mohlo prísť na veľtrhu techniky MWC v Barcelone.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Obrázok, ktorý sa dnes objavil na internete zobrazuje údajný Xiaomi dron v čiernej farbe. Dohady a predošlé informácie predpokladali, že dron bude mať veľkosť približne 390 mm, teda bude z tých väčších na trhu. Momentálne nemáme žiadne bližšie informácie o pripravovanom drone, no už v minulosti sme informovali, že Xiaomi vlastní niekoľko patentov na drony ako napr. vzdialená kontrola s náramkom Mi Band, kamera dronu a iné.

xiaomi-drone-leak-01

Veľkým otáznikom ostáva cena. Aj keď sme zvyknutí, že Xiaomi sa snaží cenovku svojich produktov tlačiť čo najviac dole, v prípade dronu to nepredpokladáme a očakávame vyššiu cenu. Uvidíme ako bude cena nastavená v porovnaní s najväčšími konkurentmi na čínskom trhu s UAV ako napr. DJI a Yuneec. Medzi vychytávky by malo patriť už vyššie spomínané ovládanie pomocou náramku Mi Band alebo mód „follow me“, ktorý by mal robiť krátke sekvencie fotiek a videí aj keď bude užívateľ v pohybe.

xiaomi-dron

Všetko podstatné by sme sa mohli dozvedieť už o necelý týždeň na blížiacom sa veľtrhu techniky MWC v Barcelone. Patríte medzi fanúšikov dronov? Oslovila vás pripravovaná novinka?

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP