Hlavný dizajnér elektromobilu Tesla Roadster, Franz von Holzhausen, rozprával v nedávnom rozhovore o budúcnosti elektrického superšportu. Podľa neho to bude najvýkonnejšie sériové auto na svete, ktoré by konečne mohlo pochovať luxusné automobily so spaľovacími motormi, informuje Teslarati.

Od prvého predstavenia prototypu Tesla Roadster dizajnéri, inžinieri a celý tím pracujúci okolo tohto unikátneho vozidla pokračoval vo vývoji. Už prvý prototyp Roadsteru dosahoval vynikajúce hodnoty v podobe zrýchlenia z 0 na 100 pod dve sekundy, maximálnou rýchlosťou nad 400 km/h či neuveriteľný dojazd takmer 1000 km. Elon Musk však tieto parametre označil za základné a produkčná verzia Tesla Roadster príde s ešte extrémnejším výkonom a vyšším dojazdom.

Franz vo svojom rozhovore potvrdil, že Roadster sa skutočne mení na niečo lepšie, niečo, čo môže definitívne pochovať vozidlá so spaľovacími motormi. Kľúčová má byť práve kombinácia obrovského výkonu a ceny, ktorá bude v porovnaní s inými elektrickými superšportami veľmi prijateľná. Cenovka Tesly Roadster vraj začne niekde na hranici 200 000 dolárov a spoločnosť chce vyrábať 10 000 kusov ročne. Len tak pre porovnanie, za sumu 200 000 dolárov si môžeš kúpiť Porsche Taycan Turbo S, ktoré ani zďaleka neponúka také parametre, aké už dosahoval prototyp Tesly Roadster.

Ako píše portál Electrek, produkčná verzia Roadsteru by mohla prísť aj so špeciálnym packetom „SpaceX“, no toto vyjadrenie Elona Muska treba brať pre istotu s rezervou. Edícia Tesla Roadster SpaceX by mala byť vybavená vzduchovými tryskami, ktoré ešte viac zvýšia maximálnu rýchlosť či zrýchlenie. Musk dokonca uvažoval o tom, že Roadster so SpaceX packetom by dokonca mohol aj lietať.

Všetko sa však ukáže až pri oficiálnom predstavení a pri prvých testoch produkčnej verzie Tesly Roadster. Elon plánoval začiatok predaja už na budúci rok, no s týmto tvrdením sa uponáhľal. Finálny produkt tak zrejme uvidíme až niekedy v roku 2021, pretože najväčšou prioritou pre Teslu je, aby bol Roadster dokonale pripravený a dosahoval všetky parametre, ktoré si v americkej firme predsavzali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom