banner-note-7Ďalšie zlé správy! Pomaly neprejde jediný deň bez toho, aby sme nepočuli ďalší smutný dôsledok chybných batérií v Samsungu Galaxy Note 7. Napriek tomu, že je juhokórejská spoločnosť v negatívnom svetle ospevovaná po celom svete, treba uznať, že sa zo všetkých síl snaží svoje chybné kroky napraviť. Na druhú stranu, nie všetci tieto kroky vnímajú a pre zvýšenie bezpečnosti tak dochádza k prvým zákazom používania tohto phabletu.

Najnovšie informácie zo sveta smartfónov hovoria o zákaze používania na univerzite Stockton v New Jersey. Všetkým študentom tejto univerzity prišiel nedávno mail, v ktorom vedenie školy informovalo o nebezpečných batériách Note 7-čky. V správe ďalej stálo, že každý vlastník tohto smartfónu je povinný ho mať v areály univerzity vypnutý až dovtedy, kým sa problém nevyrieši. K problému sa vyjadril aj samotný dekan študentov Stocktonskej univerzity, Pedro Santana.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

„Stockton je doslova a do písmena malým mestom. Viac ako 3000 študentov býva na pôde našej univerzity a okrem toho našu školu každý deň navštívi vyše 10 000 osôb. Pre zaručenie ich ochrany sme sa rozhodli prijať potrebné opatrenia, ktoré môžu zabrániť ohrozeniu zdravia, či predchádzať vzniku požiaru.“

Zmienená univerzita však nie je jediná, ktorá sa v krátkom časovom slede rozhodla zabrániť, respektíve obmedziť používanie Galaxy Note 7. Spoločnosť MTA, ktorá zabezpečuje hromadnú dopravu v meste New York, sa taktiež odhodlala k ráznemu kroku. Predvčerom na svojom profile uverejnila príspevok, v ktorom vyzýva všetkých majiteľov, aby ho nenabíjali pri preprave vlakom alebo autobusom.

TIP: Samsung urguje používateľov Galaxy Note 7, aby ihneď vypli svoje zariadenia!

Ani vyššie zmienené zákazy a odporúčania samotného Samsungu však nedokážu naplno zabrániť používaniu. Juhokórejská spoločnosť si však za to môže zrejme sama hlavne kvôli pomalej reakcii na tento závažný problém. Táto pomalá reakcia zapríčinila, že samotní vlastníci phabletu nevedia čo robiť. Nevedomosť zapríčinila ďalšie problémy jednému 55-ročnému Američanovi. Ten si počas jazdy v aute nabíjal svoj Samsung Galaxy Note 7, čo však robiť rozhodne nemal.

Počas jazdy začul hlasný zvuk a následne sa vymrštili plamene z miesta, kde mal umiestnený svoj nový smartfón. Plamene nakoniec zachvátili celé auto, no našťastie sa nikomu nič nestalo. Uvidíme, kam až zájde táto nemilá kauza. Zostáva nám však veriť, že tieto nebezpečné batérie nespôsobia žiadne ďalšie nepríjemnosti.

TIP: Samsung Galaxy Note 7 vybuchol iba 6-ročnému chlapcovi a spôsobil mu popáleniny

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom