Prichádza nová športová verzia Škody Enyaq. Takto sa zmenil jej futuristický dizajn
Od predstavenia novej Škody Enyaq ubehol už nejaký piatok. Medzitým priniesla automobilka na trh aj špeciálnu edíciu, spustila sériovú výrobu a majiteľom doručila stovky kusov elektromobilu. Teraz sa však Enyaq predstavuje v novej, športovejšej verzii, ktorá sa vyznačuje dynamickejšími jazdnými vlastnosťami a upraveným vzhľadom, informovala Škoda v tlačovej správe.
Česká Škoda priniesla na slovenský trh nový elektrický Enyaq spočiatku v dvoch výkonových verziách s označeniami Enyaq iV 60 a Enyaq iV 80, ktoré ponúkajú dojazd na jedno nabitie 390 km, respektíve 510 km v druhej spomenutej verzii.
Elektrické SUV dostáva športovejší vzhľad a vlastnosti
Na trh sa však dostane nová verzia Enyaq Sportline iV, ktorá prinesie dynamickejšie jazdné vlastnosti, výkonnejší elektromotor a športové doplnky exteriéru i interiéru. Táto nová verzia bude dostupná pri troch výkonových variantoch elektromobilu, ktoré sa „hardvérovými parametrami“ voči klasickému Enyaqu vôbec nezmenili.
Pri verzii Enyaq Sportline iV 60 bude dostupný maximálny výkon 132 kW, ktorý poskytne jeden elektromotor na zadnej náprave. Jeho krútiaci moment dosahuje 310 Nm a batéria má kapacitu 62 kWh, s ktorou zvládne na jedno nabitie dojazd 400 km (podľa WLTP).
V prípade modelového variantu Enyaq Sportline iV 80 tu nájdeme 150 kW elektromotor napájaný 82 kWh batériou s dojazdom podľa WLTP 527 km. Najvýkonnejšou verziou bude Enyaq Sportline iV 80x, ktorý s dvojicou elektromotorov poskytne výkon až 195 kW a krútiaci moment 425 Nm. Batéria má rovnakých 82 kWh, no podľa WLTP poskytne o čosi menší dojazd 501 km.
Vo všetkých výkonových verziách Sportline bude elektrický Enyaq štandardne dodávaný so zníženým športovým podvozkom, ktorého výška bola na prednej náprave znížená o 15 mm a na zadnej náprave o 10 mm. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 160 km/h.
Športovejší vzhľad dodávajú tejto verzii čierne lakované prvky ako napríklad pri výraznej prednej maske, bočný lištách okien či zadnom difúzore nárazníka. Verzia Sportline sa vyznačuje aj špecifickým predným nárazníkom a veľkými 20″ alebo 21 “ diskami kolies z ľahkej zliatiny.
V štandarde dostáva táto modelová verzia aj Matrix-LED svetlomety s 24 nezávisle ovládanými diódami. Interiér Enyaqu Sportline dostal čierne prevedenie a dekoračné karbónové lišty, spolu so športovejšími sedadlami so vstavanou hlavovou opierkou a 3-ramenným multifunkčným volantom. Ceny a dostupnosť verzie Sportline zatiaľ nie sú známe.
Čítajte viac z kategórie: Elektromobilita
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Dvere Cybertrucku sa neotvorili, študenti zomreli v plameňoch. Tesla čelí žalobe za stovky miliónov
Obľúbená automobilka sa vysmiala trendom. Jej nový elektromobil je ultralacný a váži len 800 kg
Američania dramaticky vylepšia dojazd elektromobilov. Vyvinuli inovatívnu technológiu
Briti dostali geniálny nápad: Vyvíjajú ultra ľahké auto, bude však stáť veľké peniaze
Škoda experimentuje so skeptikmi elektromobility. Neuroveda a AI odhalili prekvapivé reakcie
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
69-ročný Slovák s majetkom 270 miliónov eur: Najväčšia výhoda mojej generácie bola, že sme boli pri prerozdeľovaní majetku
Legendárne kúpele zatvárajú brány. Slováci ich milovali pre liečivú vodu a unikátnu architektúru
Dôchodky stúpnu o 3,7 %, matky dostanú viac. Niektorí seniori si v roku prilepšia hneď dvakrát (VÝPOČET)
Finfluenceri prezrádzajú: 8 vecí, ktoré prestali kupovať, vďaka čomu ušetrili stovky eur (ZOZNAM)
Rusko je už vo „fáze nula“ vojny s NATO, varuje prestížny think-tank: Toto sú 3 znaky, ktoré to dokazujú
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Legendy na kolesách. Toto je TOP 8 áut od zaniknutých automobiliek, ktoré predbehli dobu
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
- Dvere Cybertrucku sa neotvorili, študenti zomreli v plameňoch. Tesla čelí žalobe za stovky miliónov
- Obľúbená automobilka sa vysmiala trendom. Jej nový elektromobil je ultralacný a váži len 800 kg
- Policajti to ignorujú a riziko narastá. Vodičov začalo za volantom ohrozovať niečo horšie ako mobily
-
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
- Dvere Cybertrucku sa neotvorili, študenti zomreli v plameňoch. Tesla čelí žalobe za stovky miliónov
- Legendy na kolesách. Toto je TOP 8 áut od zaniknutých automobiliek, ktoré predbehli dobu
- Obľúbená automobilka sa vysmiala trendom. Jej nový elektromobil je ultralacný a váži len 800 kg
- Američania dramaticky vylepšia dojazd elektromobilov. Vyvinuli inovatívnu technológiu
-
- Vyriešili najväčší zlozvyk vodičov na diaľnici. Slovákom hrozí pokuta za činnosť, ktorú robia denne
- Policajti to ignorujú a riziko narastá. Vodičov začalo za volantom ohrozovať niečo horšie ako mobily
- Dvere Cybertrucku sa neotvorili, študenti zomreli v plameňoch. Tesla čelí žalobe za stovky miliónov
- Z Álp prichádza energetická revolúcia. Švajčiari spojili vodík, batérie a umelú inteligenciu
- Obľúbená automobilka sa vysmiala trendom. Jej nový elektromobil je ultralacný a váži len 800 kg
EÚ chce vlastnú umelú inteligenciu. Cieľom je 75 % firiem s AI do roku 2030
To, čo sa stalo v Nemecku, nečakal nikto. Prémiové značky dostali tvrdú lekciu
Obľúbená čínska značka všetkých prekvapila. Otvorila obchod budúcnosti, aký si ešte nevidel
Rusko získava kľúčové západné technológie. Zelenskyj ich v zostrelených zbraniach napočítal 100-tisíc
Slovákov okrádajú o tisíce eur na podvodných portáloch. SACKA upozorňuje na dovolenkový zločin
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP