Dlho očakávaná šou, počas ktorej Apple odhalí svoje novinky, príde už zajtra. Kalifornský gigant si pre svojich fanúšikov pripravuje hneď niekoľko zariadení, medzi ktorými nebudú chýbať ani ešte lepšie iPhony. Na zajtrajšom predstavení noviniek od Apple sa ukáže aj trojica nových smartfónov, z ktorých si zákazníci zrejme najviac obľúbia dostupnejší iPhone 9.

Už zajtra, 12. septembra, príde veľký deň, na ktorý čakali milióny fanúšikov Apple. Spoločnosť z Cupertina vtedy totiž svetu ukáže všetky svoje najnovšie zariadenia, na ktorých jej inžinieri pracovali počas uplynulých 12 mesiacov. Azda najočakávanejším produktom sú však nové iPhony, ktoré posunú latku vo vývoji Apple smartfónov ešte vyššie.

Z trojice iPhonov si zákazník najviac obľúbi lacnejší model

Tim Cook a ďalší poprední predstavitelia spoločnosti nám počas konferencie ukážu hneď tri iPhony, z ktorých budú dva zástupcami tej najdrahšej kategórie. Priamy nástupca iPhonu X bude s novým označením známy ako iPhone XS a do vienka dostane vylepšený hardvér, pričom sa zachová 5,8″ OLED displej a rozmery konštrukcie. Jeho väčším dvojníkom bude iPhone XS Max, ktorý so sebou prinesie totožnú výbavu, avšak uhlopriečka jeho OLED displeja sa zväčší až na 6,5″. Práve prémiová výbava sa postará aj o nadštandardné ceny, no zákazníci budú mať možnosť kúpiť si aj lacnejší model.

Zobraziť celú galériu (1)
Marques Brownlee/YouTube

Z trojice nových smartfónov bude vynikať dostupnejší iPhone 9 so 6,1″ LCD displejom, ktorý môže byť známy aj ako iPhone Xc. Tento kúsok sa má pritom stať najpredávanejším modelom z tejto novej trojice. Takéto očakávania potvrdil aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý odhalil, že iPhone 9 sa postará až o 55 % všetkých dodávok Apple smartfónov do konca tohto roka. Tieto správy tak negujú predošlé informácie o oneskorenom príchode a obmedzenom počte kusov iPhonu 9.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple doplatí na obchodnú vojnu medzi Čínou a USA

Podľa predpokladov tohto analytika si tento lacnejší model pripíše tiež 70 % všetkých predajov v prvej polovici budúceho roka. Takýto úspech by mal iPhone 9 dosiahnuť najmä vďaka svojej prívetivejšej cene, ktorá môže začínať na úrovni 799 €. Za drahší iPhone XS v základnej verzii by mal zákazník zaplatiť 999 € a najväčší iPhone XS Max ho v základe vyjde až na 1 050 €. Tieto ceny predpovedalo niekoľko popredných analytikov.

Ďalšie skvelé Apple produkty sú už na obzore

Popri nových iPhonoch však uvidíme aj premiéru hodiniek Apple Watch Series 4, ktoré dostanú tenšie rámiky obrazovky, aby sa tá mohla ešte viac zväčšiť a priniesť aj vyššie rozlíšenie. Prekvapením môže byť tiež keramická konštrukcia u všetkých verzií týchto Apple hodiniek. Spolu s nimi bude spolupracovať aj digitálny asistent Siri, ktorý sa bude snažiť zlepšiť zdravie používateľov dennými aktivitami a novým elektrokardiogramom.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple Explosion/YouTube

Tu ešte Apple neskončí a počas zajtrajška ukáže aj nové tablety iPad Pro s novým dizajnom, rýchlejším 18 W nabíjaním a poprvýkrát aj s novým konektorom USB-C. Ďalšou hviezdou predstavenia bude tiež lacnejší MacBook s funkciou Touch ID, ktorý má podľa očakávaní nahradiť doterajší MacBook a MacBook Air. Apple ale nezabudne ukázať ani nové slúchadlá AirPods, ktoré prídu s vylepšeným čipom W2 a podporou asistenta Siri, ktorý bude používateľovi stále načúvať.

Zobraziť celú galériu (1)
Rene Ritchie/YouTube

Nenechaj si ujsť
Bezdrôtová nabíjačka od Apple príde „len“ rok po predstavení. Kompenzáciou môže byť nižšia cena

Konečne sa ale dočkáme aj skutočne dlho očakávanej bezdrôtovej nabíjačky AirPower, ktorú spoločnosť ohlásila ešte pred rokom, no dodnes ju nepriniesla na trh. Nové smartfóny, hodinky a slúchadlá tak budú môcť používatelia nabíjať bez otravných káblov prostredníctvom prvej bezdrôtovej nabíjačky spoločnosti. Všetky oficiálne informácie o nových vylepšeniach a cenovkách jednotlivých nových produktov spoločnosti sa dozvieme počas zajtrajšej udalosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom