Predaj tabletov nie je hlavným zdrojom ziskov kalifornského giganta, no aj tento segment zariadení je preňho skutočne významný. Ako jeden z mála dosahuje Apple v tomto smere slušné predaje, a tak sa snaží svoje iPady neustále vylepšovať. Jarné predstavenie lacnejších iPadov bude už čoskoro nasledovať premiéra drahších modelov iPad Pro, ktoré so sebou môžu priniesť mnohé vítané zmeny.

Líniu svojich profesionálnych tabletov Apple naposledy vylepšil v júni minulého roka, a tak už pomaly nastal čas na príchod novej generácie. V nadchádzajúcich iPadoch Pro môže spoločnosť zúžitkovať doterajšie inovácie aj zo sveta iPhonov, ktoré prevtelí do svojich tabletov. Do premiéry nám síce ostáva ešte niekoľko dní, avšak už teraz si z dostupných informácií môžeme o novom tablete iPad Pro urobiť predstavy. Akú výbavu a vylepšenia toto nové pokolenie najlepších Apple tabletov môže dostať sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Apple zredukuje rámiky obrazovky, aby bola pri rovnako veľkej konštrukcii plocha displeja ešte väčšia.

Rozmery nezmení ani 10,5″ iPad Pro, ktorý však dostane obrovskú 11″ obrazovku.

Najväčší tablet s 12,9″ displejom by sa však mal celkovo viac zmenšiť a nedostane tak len väčšiu obrazovku. Napriek miernym úpravám by mal stále v kategórii tabletov svojimi rozmermi vynikať.

Nenechaj si ujsť
Predstavenie nových iPhonov klope na dvere. Čo všetko o nich zatiaľ vieme?

Tieto novinky dostanú ešte viac výpočtovej sily, a to vďaka výkonnejším procesorom. Apple však zároveň využije funkciu Face ID, ktorú nájdeme v aktuálnom iPhone X.

Stále nezodpovedanou otázkou ostáva, kam inžinieri umiestnia snímače pre 3D rozpoznávanie tváre? Dočkáme sa tak aj v nových iPadoch Pro nevkusného výrezu?

Po okrajoch obrazovky týchto tabletov ale bude dostatok miesta, aby Apple skryl tento hardvér do nejakého tenkého rámika bez výrezu.

Zobraziť celú galériu (1)
Twitter/@iDropNews

Nenechaj si ujsť
Apple plánuje radikálnu zmenu v oblasti displejov, aby ukojil potreby používateľov

Klasický iPad a iPad Mini by sa nemali tentokrát dočkať vylepšení. Nové iPady Pro však so sebou prinesú nielen inovovanú výbavu, ale aj vyššiu cenu, ktorá bude týmto úpravám zodpovedať.

Základná verzia 10,5″ iPad Pro sa teraz predáva za cenu zhruba 680 €, pričom 12,9″ model stojí v základe slušných 845 €. Všetky novinky v ďalšej generácii týchto tabletov sa ale zrejme podpíšu pod ešte vyššie cenovky.

Popri týchto tabletoch však Apple odhalí aj ďalšie nové zariadenia.

Zobraziť celú galériu (1)
CEO spoločnosti Apple Tim Cook, zdroj fotografie: Apple/YouTube

Medzi nimi nájdeme trojicu nových iPhonov, no premiéry sa dočkajú aj ešte lepšie hodinky Apple Watch, bezdrôtové slúchadlá AirPods a malú šancu na debut má aj notebook MacBook Air. Viac informácií sa však dozvieme už počas oficiálnej premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom