September minulého roka sa niesol v znamení predstavenia nových iPhonov, vylepšených hodiniek Apple Watch, ale aj špeciálnej nabíjačky AirPower. Bezdrôtová nabíjačka z dielne Apple má byť schopná súčasne nabíjať smartfóny a inteligentné hodinky spoločnosti, no záujemcovia ju zatiaľ kúpiť nemôžu. Kalifornský gigant ani takmer po roku nedokázal nabíjačku AirPower priniesť na trh, no to sa môže zmeniť o pár týždňov, kedy konečne obsadí pulty predajní.

Priniesť do iPhonov a hodiniek Apple Watch bezdrôtové nabíjanie bolo zo strany Apple to správne rozhodnutie, na ktoré čakali mnohí fanúšikovia. Tí by si radi svoj nový smartfón, slúchadlá AirPods, alebo hodinky, nabili aj bez otravných káblov. Zatiaľ sa ale musia obrátiť na iných výrobcov. Apple totiž stále na trhu neukázal svoju bezdrôtovú nabíjačku AirPower. Podobný kúsok už dokonca stihol predstaviť aj kórejský Samsung, ktorý ho zákazníkom ponúka v predobjednávkach.

Bájny „jednorožec“ od Apple príde už o pár týždňov

Duálna bezdrôtová nabíjačka od tohto výrobcu zvládne súčasne nabiť novú vlajkovú loď Galaxy Note 9, spolu s hodinkami Galaxy Watch. Týmto krokom Samsung tromfol Apple, ktorý by však svoju nabíjačku AirPower mohol ukázať už počas najbližšej konferencie. Tá bude prebiehať v septembri a odhalí nám nové iPhony, ktoré si už zrejme budú môcť majitelia konečne nabiť aj pomocou bezdrôtovej nabíjačky od Apple. Zdroj z dodávateľského reťazca spoločnosti však prezradil, že dlhé čakanie bude vynahradené nižšou cenou. Pôvodne sa hovorilo o tom, že za AirPower si výrobca vypýta zhruba 175 €. Teraz má byť suma nižšia o 48 €.

Nenechaj si ujsť
Európska komisia môže výrazne zasiahnuť do konštrukcie iPhonov. Prinúti Apple prispôsobiť sa Androidom?

Za očakávaných 127 € by tak mal zákazník dostať bezdrôtovú nabíjačku s 22 indukčnými cievkami. Tie majú doplniť energiu aj hodinkám Apple Watch bez ohľadu na to ako budú položené. Po dlhom čase majú inžinieri spoločnosti s prácami na tomto produkte finišovať. Aktuálne ho ladia pre jeho správne fungovanie. Už o pár týždňov sa tak fanúšikovia Apple môžu dočkať naozaj dlho očakávaného produktu, čo naznačuje aj oficiálna stránka spoločnosti. AirPower pritom bude jeden z produktov, na ktorý zákazníci čakali najdlhšie.

Prvenstvo si v tomto smere doteraz držal počítač iMac Pro, ktorý spoločnosť odhalila 4. apríla 2017. Na trh sa však dostal až 14. decembra minulého roka. Rekord si tak môže v septembri ukradnúť práve nabíjačka AirPower, ktorej sa záujemcovia dočkajú po celom roku čakania. Ostáva už len dúfať, že bude skutočne stáť za to. Alternatívne riešenie pre nabíjanie iPhonov dokonca pre Apple ukázal aj Logitech, ktorý predstavil svoju prvú bezdrôtovú nabíjačku. Dizajnom ladí najmä k iPhonu X, no miesto nej môžu fanúšikovia čoskoro siahnuť po originálnej nabíjačke AirPower.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom