Bezdrôtové slúchadlá AirPods sú pre mnohých používateľov skvelým spôsobom ako počúvať obľúbenú hudbu bez otravného kábla. O pár dní sa však dočkáme vylepšeného nástupcu aktuálnej generácie týchto slúchadiel. Apple už v strede budúceho týždňa ukáže mnoho svojich noviniek, medzi ktorými nebudú chýbať ani nové AirPody s ešte lepšími vlastnosťami.

Kalifornský gigant ešte v minulom roku avizoval príchod bezdrôtového nabíjania aj do slúchadiel Apple AirPods, avšak akosi už zabudol priniesť na trh svoju prvú bezdrôtovú nabíjačku AirPower. Tento rok sa však môže mnoho zmeniť. AirPody novej generácie tak už 12. septembra ukážu svoje vylepšenia, medzi ktorými by nemalo podľa doterajších správ chýbať bezdrôtové nabíjanie energie, ale ani dlhšia výdrž batérie. Apple AirPods 2 sú tak jedným z najočakávanejších produktov spoločnosti, ktorý svoje detaily odhalí už o necelý týždeň.

Na niektoré vylepšenia si počkáme

O tom, že si Apple skutočne pre nás tieto nové bezdrôtové slúchadlá pripravuje niet pochýb. Informácie potvrdil aj známy analytik, Ming-Chi Kuo. Otázne však stále ostávajú všetky vylepšenia, ktoré inžinieri do tohto doplnku zahrnuli. Analytik spoločnosti Barclays totiž tvrdí, že Apple najprv prinesie na trh inovovanú generáciu aktuálnych AirPodov a na nové AirPody 2 príde rad až začiatkom budúceho roka. Toto zdržanie má byť zapríčinené hardvérom, na ktorom spoločnosť ešte zrejme pracuje.

Nenechaj si ujsť
Na Apple majú čakať zlaté časy. Stovky miliónov zákazníkov spravia kľúčové rozhodnutie

Predstavenie 2. generácie prebehne už 12. septembra, no na ich príchod na trh si zrejme počkáme. Vylepšené AirPody majú podľa všetkého priniesť nielen bezdrôtové nabíjanie, ale tiež pozmenený dizajn. Chýbať im však nemá ani stále načúvajúci digitálny asistent Siri a úspornejší čip W2. S týmto kremíkom vydrží batéria ešte dlhšie. Rovnaké inovácie dostanú aj Apple AirPods 2. Im ale ešte pribudne aj certifikácia odolnosti voči vode a systém pre potláčanie okolitého hluku, na ktorom musia vývojári zapracovať.

Apple AirPods 2 s ešte vyššou cenou

Práve to môže byť príčinou oneskorenej dostupnosti slúchadiel AirPods 2. generácie. Tie zrejme prídu na svet začiatkom roku 2019, no za ešte vyššiu cenu, než vylepšená 1. generácia, na ktorú čaká zhruba rovnaká cenovka, akú nájdeme u aktuálnej verzie slúchadiel. Po predstavení týchto noviniek však zrejme zákazníci stratia záujem o starý model z minulého roka.

Naň sa môžu nalepiť poriadne zľavy, alebo ho Apple jednoducho prestane predávať. Osud terajšej verzie AirPodov ostáva nejasný. Po predstavení môže prísť vylepšená verzia týchto slúchadiel na trh o niekoľko týždňov, no na skutočné vylepšenia v AirPods 2 si počkáme aj pár mesiacov. Ostáva tak len veriť, že budú skutočne stáť za to. Všetky oficiálne informácie sa však dozvieme už 12. septembra, kedy budú mať svoj debut aj nové iPhony, tablety iPad Pro a hodinky Apple Watch Series 4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom