Článok sme aktualizovali o novinky Revolut na slovenskom trhu, zmeny nájdeš na vyznačenom mieste

Vedľa ostatných aplikácií, napríklad Spotify, Google Fotiek či LastPass, sa zmien zmluvných podmienok a platieb s tým spojených dočká aj obľúbený Revolut. O zmenách so začínajúcou platnosťou už o niekoľko týždňov informovala služba všetkých používateľov e-mailom.

Výhodou bankovej aplikácie Revolut je primárne možnosť viesť virtuálne účty v rôznych menách, a teda šetriť na prepočte kurzu. Jej nemalou vymoženosťou je aj obchodovanie s akciami, kryptomenami a komoditami, pričom vzhľadom na doteraz prívetivý finančný model išlo o jednu z najobľúbenejších aplikácií vo svojom obore medzi drobnými, ale aj väčšími investormi.

Aktualizované 22.2.2021 15:02:

Spoločnosť Revolut predstavila svoju európsku banku pre klientov aj na Slovensku. Zákazníci, ktorí prejdú na Revolut Bank, budú mať teraz svoje vklady chránené, informovala firma v tlačovej správe pre médiá. Po novom si tak budú môcť klienti prepnúť svoj finančný účet na bankový a využívať chránené vklady.

Spustenie banky na Slovensku poskytne našim zákazníkom vyššiu úroveň bezpečnosti a dôvery a umožní nám v blízkej budúcnosti uviesť na trh množstvo ďalších nových produktov a služieb,“ informoval Virgilijus Mirkės, výkonný riaditeľ Revolut Bank.

Základný účet je stále zadarmo a výhodou je, že po novom budú chránené vklady v Revolut Bank, pričom peniaze v banke nie sú úročené. Slovenskí používatelia môžu jednoducho prestúpiť na Revolut Bank a to niekoľkými kliknutiami priamo v mobilnej aplikácii, proces potrvá iba pár minút.

Bankový účet Revolut je tak pomerne veľmi silným konkurentom pre našu 365.bank, ktorá má rovnako účet zadarmo, avšak zahraničná služba si drží výhodu v podobe širšieho spektra služieb a funkcií priamo spojených už so základným účtom.

Pôvodný článok:

Služba komunikovala zmeny týkajúce sa samotného obchodovania, ale aj výberov z bankomatu. Zmeny týkajúce sa obchodovania nadobudnú účinnosť 1. marca a vyzerajú nasledovne:

  • Používatelia programu Standard budú mať namiesto terajších 3 obchodov bez províznych poplatkov len 1 obchod
  • Používatelia programu Plus budú mať aj naďalej 3 obchody bez provízie
  • Používatelia programu Premium budú mať namiesto terajších 8 obchodov bez provízie len 5 obchodov
  • Metal program ostáva nezmenený

Aktuálny prehľad plánov si môžeš pozrieť na tejto adrese. Mení sa aj poplatok za úschovu cenných papierov (custody fee) z jedného bázického bodu, čiže 0,01 %, na dvanásť bodov, teda 0,12 % z hodnoty disponovaného aktíva.

Zmeny týkajúce sa výberu z bankomatov nadobudnú účinnosť 23. marca a budú vyzerať nasledovne:

  • Bezplatný mesačný limit 200 €, ako aj 2 % poplatok nad tento rámec ostáva pri programe Standard nezmenený
  • Zavádza sa limit piatich bezplatných výberov z bankomatu, po ktorého prekročení sa platia príslušné poplatky
  • Oba limity platia súbežne, čiže ak prekročíš ktorýkoľvek nezávisle od druhého, začínaš platiť poplatok
  • Vedľa poplatku 2 % sa zavádza aj minimálna sadzba 1 €. To znamená, že za výber zaplatíš 1 € alebo 2 % podľa toho, ktorý poplatok bude vyšší

Fungovanie režimov Plus, Premium a Metal ostáva nezmenené. Minimálny poplatok za prekročenie limitov výberu v spomínanej hodnote 1 € sa však zavádza aj v týchto prípadoch.

V e-maile sa prízvukuje, že podmienky bezplatných miestnych prevodov v domácej mene, prevody v rámci oblasti SEPA a prevody medzi ostatnými používateľmi Revolutu kdekoľvek na svete ostávajú nezmenené.

Screenshot/Revolut

Revolut zlučuje všetky cezhraničné a SWIFT platby do jednotnej kategórie, Medzinárodné platby. Standard a Plus používatelia nemajú žiadnu takúto platbu k dispozícii zadarmo, Premium majú jednu medzinárodnú platbu zdarma za mesiac a používatelia Metal môžu uskutočniť až 3 medzinárodné platby bez poplatku. Za prevod mimo spomínaných kritérií v závislosti od sumy a krajiny príjemcu zaplatíme medzi 0,3 až 5 €.

Poslednou správou je možné navýšenie poplatku za doručenie fyzickej karty na určenú adresu. To bude aktívne od 23. apríla, kedy Revolut začne v rámci aplikácie zobrazovať poplatok za štandardné alebo expresné doručenie v závislosti od adresy prijímateľa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP