Prihlasovacie mená a heslá k ním prepojené používame dnes už na každom kroku, a preto sa odporúča mať ku každej službe jedinečné prihlasovacie údaje. Mnohým k tomu napomáhajú dedikované softvérové riešenia, kde medzi najznámejšie a finančne najefektívnejšie doteraz patril LastPass.

LastPass sme sa venovali v nejednom článku, ako jednej z najlepších volieb úschovy nekonečnej zásoby prihlasovacích údajov. Službu si obľúbili milióny používateľov po celom svete hlavne z dôvodu prívetivého finančného modelu, kedy väčšina z nich ani raz od počiatočnej inštalácie nemala pocit, že potrebuje prejsť na platený model.

To sa však ale už čoskoro zmení. LastPass pred niekoľkými hodinami rozposlal používateľom e-mail, kde upozorňuje na marcovú zmenu politiky. Už o niekoľko týždňov sa totiž zmení spôsob interakcie s heslami, kedy nebudeme môcť pristupovať k týmto údajom súbežne na počítači a smartfóne v prípade bezplatného modelu fungovania.

FonTech

Pokiaľ si službu nepredplácaš, už 16. marca si budeš musieť vybrať, či chceš LastPass používať na neobmedzenom počte počítačov alebo len na neobmedzenom počte mobilných zariadení. Pripomenieme, že aktuálne môžeš využívať vybrané nástroje služby zadarmo súbežne na akomkoľvek počte rôznorodých zariadení.

Ak sa chceš skrz manažér hesiel prihlasovať na počítači, ale súbežne aj na telefóne alebo tablete, budeš si musieť vybrať jedno z predplatných. Základný stojí 2,90 € na mesiac, kedy po vzore Spotify je dostupné aj rodinné balenie pre 6 účtov za 3,90 € mesačne.

E-mail zároveň informuje o ponuke na zvýhodnené predplatné za 2,25 dolárov mesačne (zhruba 1,90 €) v prípade, že si službu predplatíš rovno na rok.

Zradil LastPass konzumentov podobne ako Google?

Vzhľadom na vysokú mieru funkcionalít dostupných aj v režime zadarmo mnohí uprednostňovali LastPass napríklad pred priamou konkurenciou Dashlane. Rozhodovanie po 16. marci bude teda pre mnohých doterajších používateľov náročné, a to podobne, ako v prípade Google a jeho riešení aplikácie Fotky.

Kalifornských titán totiž v novembri oznámil, že už tento rok upustí od modelu nekonečného úložiska fotografií. Ako sme vtedy informovali, fotografie budú zdieľať rovnaké úložisko s platobným plánom Google One (ktorý zadarmo ponúka 15 GB) už od 1. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP