Nedávno vyšla akčná adventúra zo sveta Star Wars, ktorá konečne urobila dlhoročne etablovanej značke dobré meno aj v hernom svete. Štúdio Respawn, ktoré stoji za Jedi: Fallen Order, vyvesilo inzerát hľadajúci programátora, čo okamžite vzbudilo podozrenie o možnom pokračovaní.

Mnohí označujú Star Wars Jedi: Fallen Order za jednu z najlepších hier tohto roka a rozhodne najlepšiu hru z univerza Star Wars za niekoľko posledných rokov. Vďaka tejto hre si svoju reputáciu napravilo aj pošliapané Electronic Arts, a preto by pokračovanie v tejto značke dávalo pre autorov zmysel.

Hra totiž ponúkla exkluzívny pohľad na dobre poznané univerzum, na rozdiel od ostatných titulov sa jej nepodarilo uraziť tvrdé fanúšikovské jadro, a to zabezpečilo hre v konečnom dôsledku vynikajúce predajné čísla.

Odpoveď na otázku možnosti pokračovania je možno skrytá na stránke Electronic Arts medzi voľnými pracovnými pozíciami. Tam totiž štúdio hľadá skúseného programátora, zarytého fanúšika Star Wars, zapáleného ako pre túto značku, tak aj pre tvorbu hier.

Jeho dlhoročné skúsenosti by radi využili na akčnej adventúre s pohľadom z tretej osoby, s príjemným ovládaním. Samozrejme, projekt na ktorom by potencionálny programátor pracoval by bol zameraný na AAA segment.

Nenechaj si ujsť
Autori v Doom Eternal touto funkcionalitou riadne zatlačia na nostalgickú pílu

Tak čo, neznie ti to ako niečo, čo si spúšťal aj ty niekoľkokrát túto zimu? Aj keď ide o veľmi obrazné dohady, pravda by sa mohla nachádzať na tomto mieste. Ak sa však nedočkáme Jedi: Fallen Order 2, tak aspoň vieme potvrdiť práce na ďalšej hre z nekonečného univerza hviezdnych vojen.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú