Vydanie pokračovania jednej z najlepších akčných hier posledných rokov je už blízko. Ak patríš medzi milovníkov strieľačiek zo začiatku 90. rokov, do Doom Eternal sa kvôli tejto malinkej vlastnosti zamiluješ ešte o niečo viac.

Prvé dva Doomy sa zapísali do videohernej histórie hneď z niekoľkých dôvodov a doteraz sú považované za základné kamene moderných strieľačiek.

Preslávila ich rýchla akcia, špecifická atmosféra tvorená vynikajúco premysleným univerzom a umiestnením tvojej zbrane do stredu obrazovky.

No, nejde síce o prvú hru, ktorá sa takto rozhodla rozmiestniť užívateľské prostredie, ale rozhodne ide o hru, ktorá drsnú akciu priniesla do viacerých školských učební, a teda aj medzi začínajúcich videoherných nadšencov.

Tento legendárny pohľad z prvej osoby so zbraňou v strede sa mnohým z nás nostalgicky zapísal do myslí, a presne na túto strunu chce id Software zahrať aj v ich najnovšom Doom Eternal.

Nenechaj si ujsť
Vin Diesel mieri s Rýchlo a zbesilo na herné obrazovky. Tešiť sa však nemusíš

Autori možnosť držať zbraň ešte nerealistickejším spôsobom zakomponujú do nastavení hry a jednoduchým prepnutím v nastaveniach si tak budeš môcť meniť svoje zorné pole za pochodu. Vďaka pohľadu na zbraň tak snáď dosiahneš ešte väčší pocit nostalgie, a to už 20. marca budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom