Joaquin Phoenix sa vo videorozhovore s Petrom Travisom nechal počuť, že si úlohu Jokera absolútne zamiloval a s režisérom Toddom Phillipsom sa rozprávajú o možnom pokračovaní.

Filmový Joker v piatok odštartoval v kinách a štart to bol skutočne veľkolepý. Hneď v otvárací víkend dokázala dráma s oscarovým Joaquinom Phoenixom pokoriť niekoľko kasových rekordov a jesenný hit v tržbách s istotou presiahne miliardovú hranicu. Aj keď sa ešte pred premiérou filmu objavovali správy, že Joker je naplánovaný ako samostatný film, momentálne sa zdá, že príbeh jedného z najslávnejších komiksových záporákov by predsa len mohol pokračovať.

Prečítaj si aj
Diváci opúšťajú kinosály počas premietania nového filmu Joker. Vyvoláva v nich znepokojenie

Nádej na sequel pritom dáva samotný Joaquin Phoenix, ktorý sa v spomínanom interview vyjadril, že počas natáčania sa s hlavnou postavou, labilným Arthurom Fleckom, nakoniec dokonale zžil.

Nikdy by som nepovedal, že to bude moja vysnívaná rola, teraz na ňu ale nedokážem prestať myslieť. Veľa som sa rozprával s Toddom, čo by sme spolu ešte mohli vytvoriť, kam ďalej by sme postavu Jokera mohli posunúť, aby to bolo zaujímavé,“ hovorí v rozhovore Phoenix a ďalej dodáva, že možnosti, ako s postavou Jokera ďalej naložiť, sú prakticky nekonečné.

Nadšený z filmu určite nie je iba jeho hlavný protagonista, ale tiež štúdio Warner Bros., ktoré si pri pohľade na zelené čísla tržieb môže spokojne mädliť ruky.

Rozhodne môžeme predpokladať že Warneri by prípadnému pokračovaniu nevystavili červenú. Otázne však je, či by sa naň nechal opäť nahovoriť aj režisér Todd Phillips. Ten sa ešte pred pár týždňami vyjadril, že Joker je plánovaný iba ako samostatný film a žiadny sequel film nečaká. Uvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom