Azda najkontroverznejšiemu filmu poslednej doby sa v zárobkoch darí veľmi dobre. Nový Joker tak má po 3 týždňoch od premiéry našliapnuté k tomu, aby sa stal najlepšie zarábajúcim filmom s R-kovým ratingom všetkých čias, informuje portál HollywoodReporter.

Joker sa na plátnách kín objavuje už od 4. októbra a za ten čas sa mu podarilo zarobiť slušný balík peňazí. Už teraz sú tvorcovia spokojní, no zdá sa, že Joker v réžii Todda Phillipsa si pre seba uchmatne ešte jedno svetové prvenstvo. Aktuálnym držiteľom koruny o najlepšie zarábajúci film s R-kovým ratingom je prvý Deadpool, ktorý si toto postavenie rozhodne zaslúži. Celosvetovo totižto film zarobil 783 miliónov dolárov.

Akčná komédia sa predsa len predáva ľahšie ako psychologický thriller. Aj napriek tomu sa nový Joker šplhá k číslam, ktoré dosiahol Deadpool a pravdepodobne ho z pomyselného trónu aj zosadí.

Joker má aktuálne, podľa údajov z BoxOfficeMojo, celosvetový zisk 738,5 milióna dolárov. Stačí teda, aby zarobil ešte minimálne 45 miliónov v kinách na celom svete. Tak sa dostane na prvé miesto vo vyššie spomínanom rebríčku.

Portál Screenrant odhaduje, že zisky nového Jokera by sa dokonca mohli vyšplhať až nad hranicu 900 miliónov dolárov. V takomto prípade by nešlo iba o najziskovejší R-kový film, ale tiež aj o 3. najúspešnejší film z prostredia DC Comics. Joker by sa tak dostal pod dvojicu filmov o Batmanovi – The Dark Knight a The Dark Knight Rises,  ktoré prekonali hranicu jednej miliardy dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom